OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policjanci przed służbą pomogli leżącemu

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego sierż. sztab. Paulina Kozłowska wraz z sierż.sztab. Piotrem Owsiakiem pomogli mężczyźnie, który w ataku hipoglikemii stracił przytomność w rejonie jednego ze sklepów. Na szczęście policjantka akurat tą drogą jechała na służbę i zauważyła leżącego mężczyznę. Dzielnicowa natychmiast podbiegła do poszkodowanego i ułatwiła mu oddychanie. Z pomocą ruszył też policjant, który akurat był na zakupach.

+

Cała sytuacja wydarzyła się 4 czerwca br., krótko po godzinie 7:00 w rejonie jednego ze sklepów. Policjantka, która jechała na służbę, zauważyła leżącego mężczyznę. Bez wahania zareagowała, zatrzymała samochód i podbiegła do poszkodowanego. W tym samym czasie, policjant, który przed służbą robił zakupy widząc tę sytuację wybiegł ze sklepu i też ruszył z pomocą.

Mężczyzna do którego dobiegli policjanci był nieprzytomny i coraz trudniej oddychał. Funkcjonariusze znaleźli na jego nadgarstku bransoletkę z napisem „jestem cukrzykiem”. Policjanci udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy m. in. udrożniając drogi oddechowe. W tym samym momencie nieznana kobieta, powiadomiła pogotowie ratunkowe.

Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy i kobiety, która również zareagowała, mężczyzna na czas trafił pod opiekę lekarzy.

Najważniejsze to zareagować w każdej sytuacji. Sprawdźmy czy osoba nie potrzebuje naszej pomocy Informujmy o każdej zauważonej nieprzytomnej osobie leżącej na ziemi, ławkach, przystankach. Czasami wystarczy telefon na numer alarmowy 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

Sierż. sztab. Paulina Kozłowska i sierż. sztab, Piotr Owsiak są dzielnicowymi ostrowskiej komendy.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x