Czy kępińskie zagłębie meblarskie pójdzie śladami śląskich kopalni?

Napływają wyniki badań laboratoryjnych od pracowników firmy Wersal, których poddano badaniu na obecność koronawirusa. W niedzielę poinformowano o 97 nowych osobach. Do tej pory zdiagnozowano covid-19 u 271 pracowników.

+

– Wszystkie z tych 97 osób, to pracownicy zakładu pracy w Jankowach, które badaniu zostały poddane 21 maja. 62 osoby, to mieszkańcy powiatu kępińskiego, 31 osób pochodzi z powiatu wieruszowskiego, 2 osoby z powiatu wieluńskiego i 2 osoby z powiatu oleśnickiego – powiedziała Radiu SUD Wanda Lepka, dyrektor PSSE.

238 osób zakażonych covid-19 w powiecie kępińskim. W ciągu doby przybyło 66 osób. Pierwotnie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o liczbie 97 osób, ale wliczyła w to 35 osób z sąsiednich powiatów, które miały pobierane wymazy na terenie Wielkopolski.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2055 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 145 osób zmarło (2 – powiat kępiński) a 961 wyzdrowiało (11 – powiat kępiński).

Patrząc na wskaźnik zarażeń w jednym tylko zakładzie, można uznać za słuszne podejrzenia, że za chwilę ogniska koronawirusa pojawią się także w innych zakładach i powtórzy się czarny scenariusz że śląskich kopalni. Warto zaznaczyć, że żaden z pracowników nie trafił do szpitala, a ich stan jest bardzo dobry.

CZYTAJ  Wypasiony radiowóz trafił do Ostrowa

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
12
0
Napisz co o tym sądziszx