Strażacy znaleźli mężczyznę z ranami kłutymi

Udostępnij
Tweet

35-latek zadał aż 3 ciosy nożem 53-letniemu mężczyzna z powiatu kaliskiego. Ciało ciężko rannego mężczyzny znaleźli strażacy, których wezwano do pożaru traw. Na miejscu paliła się kupka śmieci. Nieopodal leżał mężczyzna, którego w stanie ciężkim przewieziono do szpitala.

+

Policjanci ustalili, że sprawcą brutalnego ataku jest 35-latek. Postawiono mu dwa zarzuty, z czego jeden dotyczy usiłowania zabójstwa. Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu.

– W oparciu o poczynione w sprawie ustalenia i zgromadzony materiał dowodowy w tym zabezpieczone ślady w postaci osmaleń na ubraniu podejrzanego, noża ujawnionego na miejscu zdarzenia, a także kluczy należących do lokalu zajmowanego przez pokrzywdzonego, prokurator przedstawił mu zarzut, że w dniu 19 maja, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zaatakował go zadając mu trzy ciosy przy użyciu noża o łącznej długości 20,5 cm zakończonego ostrzem o długości 9,5 cm – informuje Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Ciosy zadane były zadane w klatkę piersiową. Ich lokalizacja i charakter miały spowodować poważnie obrażenia ciała i dlatego zostały zakwalifikowane jako usiłowanie zabójstwa oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawcy grozi za to kara dożywotniego więzienia.

Mężczyzna przyznał się tylko do jednego z zarzutów.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
2
0
Napisz co o tym sądziszx