„Ksiądz pedofil” z filmu Sekielskich urodził się w Ostrowie!

W sobotę o godz. 10:00 odbyła się premiera filmu braci Sekielskich o pedofilii w kościele katolickim. Okazuje się, że głównym czarnym bohaterem filmu jest urodzony w Ostrowie Wlkp. ks. Arkadiusz H. W filmie wykazywano molestowanie kilku chłopców. Ksiądz w postępowaniu karnym do zarzutów nie przyznaje się.

+

Ksiądz Arkadiusz H. na przestrzeni lat sprawował posługę w parafiach w Sycowie, Pleszewie, Chwaliszewie, a na końcu trafił do kaliskiego szpitala „okrąglaka”, gdzie był kapelanem.

Pokrzywdzeni wyjawiali w filmie dokumentalnym, że według ich wspomnień ksiądz rozpoczynał z dziećmi kontakt przez całowanie z języczkiem, wkładanie ręki do ich majtek, inicjował dotykanie jego genitaliów, a nawet względem jednego z nich przeprowadził stosunek analny siadając na rozebranym chłopcu.

Karygodna wydaje się postawa biskupa diecezji kaliskiej Edwarda Janiaka, podejrzewanego o ukrywanie pedofilskich zachowań wśród podwładnych księży. Ksiądz Arkadiusz H. powiedział rodzicom jednego z pokrzywdzonych chłopców, że biskup wie o tych sytuacjach. Sam biskup w rozmowie z tymi rodzicami zaprzeczył temu. Faktem jest, że później podjął decyzję o odwołaniu księdza z funkcji proboszcza w Chwaliszewie, ale już kilka lat później pozwolił księdzu H. odnowić święcenia i pełnić funkcję kapelana w kaliskim szpitalu.

Obecnie ksiądz został suspendowany i nie pełni żadnej posługi kapłańskiej.

Cały film do obejrzenia TUTAJ

POLECANE NEWSY

74 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
74
0
Napisz co o tym sądziszx