Dodatkowy personel nie stawił się do Wolicy

Ratownicy, którzy mieli dotrzeć do szpitala zakaźnego w Wolicy, nie dotarli do placówki. Dyrektor Sławomir Wysocki zaapelował o pomoc i wsparcie w postaci osób pomagających przy pacjentach.

+

Jak podkreśla dyrektor Wysocki, sytuacja jest bardzo trudna. Obecnie brakuje 7-8 osób. – To nie muszą być ratownicy lub pielęgniarki, ponieważ tutaj chodzi o pomoc aby kogoś podnieść, pomóc w przebraniu czy nakarmić – mówi Wysocki.

Obecnie w Wolicy przebywa 53 pacjentów z kaliskiego DPS-u i ośrodka Salus. Z racji podeszłego wieku pacjentów, wymagają oni ciągłej opieki. Osoby te leżą, dlatego należy je karmić, podnieść, podmyć. Dyrektor Wysocki nie wspomina nic o wynagrodzeniu, choć wojewoda zapewnia, że szpitale zakaźne są bardzo dobrze finansowane przy leczeniu pacjentów z koronawirusem.

– Zwracam się o pomoc i wsparcie. Obiecani dzisiaj ratownicy do pomocy nie stawili się. Moje dziewczyny zostały same po dwie na oddziale. Pomoc potrzebna od zaraz . Każdy kto chciałby nas wesprzeć proszony jest o pilny kontakt ze mną. Telefon 662 217 100 – pisze na profilu „Ratownicy medyczni” dyrektor szpitala w Wolicy Sławomir Wysocki.

POLECANE NEWSY
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
21
0
Napisz co o tym sądziszx