Czy można przebywać na ogródkach działkowych podczas stanu epidemii?

Udostępnij
Tweet

Czy podczas epidemii można przebywać na ogródkach działkowych? Nad odpowiedzią zastanawiają się tysiące osób, opiekujących się skrawkiem ziemi w ciepłych miesiącach. Zdania są w tej kwestii podzielone.

+

Podczas epidemii obowiązuje zakaz przemieszczania się, poza kwestiami bytowymi. Czyli na pewno możemy iść do sklepu, lekarza i pracy. Minister Zdrowia podczas konferencji podkreślał, że można raz dziennie dla własnej psychiki i zdrowia wyjść na spacer, przy czym ten nie ma być okazją do przeprowadzenia treningu sportowego.

Gdzie zatem można zakwalifikować przebywanie na ogródkach działkowych? Polski Związek Działkowców wydał oświadczenie, w którym sugeruje, że w związku z epidemią koronawirusa nie ma zakazu przebywania na działkach. Ograniczenie dostępu do ogrodów pracowniczych byłoby – zdaniem organizacji – naruszeniem praw majątkowych i prawa własności. Zrzeszenie uważa, że działek nie można zakwalifikować jako terenów „zieleni”, do których decyzją rządu nie ma dostępu od 1 kwietnia.

Pod ogrodami działkowymi są emitowane komunikaty o stanie epidemii. Według naszej czytelniczki Patrycji, jedna ze służb mówiła o konieczności opuszczenia ogrodów działkowych. Racjonalnie rzecz patrząc, samo przebywanie na ogrodach działkowych nie zwiększa zagrożenia epidemicznego, pod warunkiem, że nie spotykamy się z innymi działkowcami.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Pierwsza kolizja na nowym Rondzie Bankowym
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
21
0
Napisz co o tym sądziszx