OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zbiórka na rzecz 3 szpitalnych oddziałów

Zbiórkę na rzecz trzech oddziałów w ostrowskim szpitalu założył jeden z mieszkańców. Skłoniła go do tego rozmowa z pracownikami oddziałów położniczego, neonatologii i SOR-u. Cel jest stosunkowo niski, bo raptem 5 tys. zł. W tej cenie jednak da się zakupić rękawiczki jednorazowe, maseczki i przyłbice.

+

Krystianowi Holewie udało się wynegocjować paczki rękawiczek nitrylowych medycznych w cenie 18 zł za 100 szt. Takie same w jednej z ostrowskich aptek kosztują 146 zł (sto czterdzieści sześć złotych). Płyn medyczny do dezynfekcji o pojemności 5 litrów w cenie 100 zł. Tak niskie ceny były możliwe dzięki założonej zbiórce.

“Brakuje Nam tylko środków, proszę o wsparcie. Jestem świadom, iż sytuacją finansowa społeczeństwa jest w obecnej chwili krytyczna, jednak gdy nie bedziemy pomagać i nie doprowadzimy do końca epidemi, będzie ona trwała dłużej, a będzie zapewne coraz gorzej finansowo.” – napisał pomysłodawca zbiórki.

Dołącz do Naszej wspaniałej inicjatywy, walcz z Nami! – zachęca.

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/7ph7vk

Szanowni Państwo!

W związku z krytyczna sytuacja związana z epidemią koronawirusa, postanowiliśmy założyć zbiórkę, aby wspomóc szczególnie Oddział SOR, Neonatologiczny i Położniczy Ostrowskiego Szpitala, jak i zarazem cały Ostrowski Szpital oraz wsparcie Portierni szpitalnej, której personel ma styczność z wszystkimi osobami wchodzącymi na teren szpitala ( pracownicy portierni, policjanci pełniący dyżur na wjeździe)

To właśnie oddziały Neonatologiczny i Położniczy są szczególnie bliskie Naszemu sercu, mają również wartość sentymentalną – dla Nas są sercem Ostrowskiego szpitala. Oba oddziały tak naprawdę tworzą jedność. Na położnictwie przychodzą codziennie na świat małe cudowne istotki, które każdego dnia wypełniają Nasza codzienność wyjątkowym uśmiechem i radością. Natomiast neonatologia – tutaj wykwalifikowany personel zajmuje się schorzeniami, wadami wrodzonymi oraz dba o prawidłowy rozwój dzieci w okresie noworodkowym.

Mimo iż szpital zbiera środki na niezbędny sprzęt chcielibyśmy wspomóc te inicjatywę i zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Zabezpieczenie w środki pierwszej potrzeby personelu to zarazem bezpieczeństwo pacjentów.

Ten trudny czas to kryzys finansowy dla wielu rodzin jednak, chociażby drobna kwota złotówka czy kilka złotych, to mały krok w Naszej pomocy.

Sami postanowiliśmy pomóc, tyle na ile byliśmy w stanie, a mamy ograniczone środki finansowe jak każdy z nas.

Jednak to kropla w morzu potrzeb, a zapotrzebowanie jest ogromne dla funkcjonowania oddziałów, dlatego tym bardziej nie powinno zabraknąć w szpitalu podstawowych środków, zabezpieczenia personelu – który narażając własne zdrowie i życie pracuje i ratuje życie pacjentów, dlatego powstał pomysł zrzutki.

Zbieramy tylko i wyłącznie na podstawowe środki ochrony osobistej typu rękawiczki, maski, kombinezony, okulary, środki dezynfekcyjne.

28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
28
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x