OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zmarł pacjent z Kalisza. Miał koronawirusa. Szpital wstrzymuje przyjęcia

Szpital w Kaliszu wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Powodem jest śmierć pacjenta. Miał dodatni wynik na koronawirusa. Trwa ustalanie jak bardzo cały szpital zostanie wyłączony z użytkowania.

+

Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Szpital Wojewódzki w Kaliszu został czasowo zamknięty. Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19.

Obecnie mamy także kolejne 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Są to:

– kobieta w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Powróciła z zagranicy.
– kobieta w średnim wieku w powiecie pilskim w stanie dobrym przebywa w domu (izolacja). Zakażenie bez określonego kontaktu.
– mężczyzna w starszym wieku (75lat) z powiatu kaliskiego zmarły w Szpitalu w Kaliszu, którego przyczyną zgonu nie był COVID-19

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
26
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x