OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Chwile grozy na ostrowskiej kardiologii (aktualizacja)

56-letni mężczyzna przebywa od piątku na ostrowskiej kardiologii. Wcześniej miał wykonany zabieg kardiochirurgiczny we Wrocławiu. U jednej z pielęgniarek, która pracuje we wrocławskim szpitalu, stwierdzono obecność koronawirusa. Ta pielęgniarka opiekowała się m.in. ostrowskim pacjentem.

+

Pacjent został odizolowany. Pobrano od niego wymaz. Personel medyczny, który miał kontakt w poniedziałek, został poproszony o pozostanie na oddziale do czasu otrzymania wyniku. Pacjent jest w stanie dobrym i nie ma żadnych objawów infekcyjnych. Jeśli wynik dzisiaj będzie ujemny, dziś zostanie wypisany do domu.

Na ten moment nie było potrzeby, żeby lekarze, pielęgniarki i ratownicy mieliby mieć wykonywane testy na obecność koronawirusa.

– Bać się może nie powinniśmy, ale musimy być uważni. Jest część społeczeństwa nie do końca odpowiedzialna, ale każdy powinien wziąć odpowiedzialność za bliskich, sąsiadów. Jeśli działania przeciwdziałają zarażeniom, to strach jest wskazany. – powiedział Andrzej Biliński z ostrowskiego Sanepidu.

 

Aktualizacja

Pacjent ma ujemny wynik na obecność koronawirusa.

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x