OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Najnowsze informacje nt. 17-letniego ostrowianina z koronawirusem

17-latek mieszka w Ostrowie z drugą osobą towarzyszącą. Wirusa nabył w Austrii. Z zagranicy wrócił tuż przed godziną 00:00 z soboty na niedzielę. Jego powrót nie kwalifikował się do poddania automatycznej kwarantanny. Szybki kontakt ze strony jego mamy pozwolił monitorować jego stan zdrowia. 17-latek dobrowolnie poddał się ograniczeniu kontaktu z innymi osobami. Sanepid ustalił najbliższe kontakty chłopaka. W stosunku do kilku osób podjęto decyzje o dwutygodniowej kwarantannie.

+

Objawy u 17-latka były nietypowe. W środkach masowego przekazu i ulotki nie wskazują tego typu objawów. Minister zdrowia Wielkiej Brytanii miała podobne objawy. Są to skąpe objawy. Zupełnie niezwiązane z gorączką, kaszlem czy dusznościami. Są to objawy związane z niewydolnością smaku. 5 osób z najbliższego otoczenia zostanie poddanych testom na koronawirusa.

– Bać się może nie powinniśmy, ale musimy być uważni. Jest część społeczeństwa nie do końca odpowiedzialna i każdy powinien wziąć odpowiedzialność za bliskich, sąsiadów. Jeśli działania przeciwdziałają zarażeniom, to strach jest wskazany. – powiedział Andrzej Biliński z ostrowskiego Sanepidu.

72 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
72
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x