OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Komornicy ograniczają egzekucje

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym komornicy wstrzymują lub znacznie ograniczają czynności egzekucyjne poza kancelarią – poinformował PAP rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej Krzysztof Pietrzyk.

+

Ograniczenia dotyczą przeprowadzanych przez komorników eksmisji, licytacji ruchomości i nieruchomości. Wiele z nich zostało odwołanych. Było to spowodowane zagrożeniem epidemiologicznym z uwagi na działania terenowe z udziałem stron. Komornicy deklarują, że należności będą egzekwowane i przekazywane wierzycielom. Wielu czeka na te pieniądze, zwłaszcza wierzyciele alimentacyjni.

Większość spraw będzie prowadzonych mailowo i telefonicznie. Wcześniej trzeba będzie zweryfikować swoją tożsamość. W trosce o zdrowie obywateli, komornicy ograniczyli przyjmowanie interesantów w swoich kancelariach. Jeśli ktoś do tej pory regulował swoje zobowiązania za pośrednictwem kancelarii komorniczej, a w obecnej sytuacji pogorszyła się jego sytuacja materialna, proszony jest o kontakt z kancelarią w celu znalezienia optymalnego rozwiązania.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x