Pani Marianna doczekała się 9 wnucząt i 16 prawnucząt

W niedzielę 2 lutego br. Pani Marianna Wojtczak z Grudzielca Nowego obchodziła swoje 100. urodziny. To wyjątkowe wydarzenie jubilatka świętowała w gronie rodziny i przyjaciół.

+

W imieniu władz samorządowych na ręce Jubilatki życzenia przekazał również Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Raszkowie Katarzyna Spiżak, lekarz rodzinny i radna powiatowa Maria Tomaszewska oraz Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raszkowie Ludmiła Koczura. Na uroczystości pojawił się również z gratulacjami przedstawiciel Starosty Ostrowskiego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Burmistrz przekazał także na ręce Jubilatki list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Osiągnęła Pani wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych dla nas chwilach. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń. W imieniu całej społeczności lokalnej Gminy i Miasta Raszków życzymy Pani dużo zdrowia i radości oraz pogodnej codzienności w gronie najbliższych osób –powiedział burmistrz Jacek Bartczak.

Pani Marianna urodziła się 2 lutego 1920 roku w Bieganinie. Po ślubie z z mężem Ignacym nadal mieszkała w Bieganinie, prowadząc gospodarstwo domowe, wychowując troje dzieci: syna Mirosława oraz dwie córki: Danutę i Zdzisławę. W roku 1966 przeprowadziła się do Skrzebowej. Jako mieszkanka tej miejscowości brała czynny udział w życiu społecznym tej miejscowości – należała do chóru oraz Koła Gospodyń Wiejskich Moszczanka-Skrzebowa. Po śmierci męża zamieszkała z córką w Grudzielcu Nowym. Jubilatka do dziś lubi czytać gazety i książki, szczególnie o tematyce religijnej. Pani Marianna doczekała się 9 wnucząt i 16 prawnucząt.

Zawsze uśmiechnięta, pogodna i otwarta na drugiego człowieka. Zasłużyła sobie na szacunek oraz uznanie rodziny i bliskich osób.

Podczas przyjęcia urodzinowego nie obyło się bez okazałego tortu i toastu z życzeniami,,200 lat” dla Jubilatki!

POLECANE NEWSY
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x