OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

75-rocznica zakończenia hitlerowskiej okupacji

75 lat temu w Ostrowie Wielkopolskim kończył się koszmar okupacji hitlerowskiej. Pamiętając o wydarzeniach ze stycznia 1945 roku, spotkaliśmy się dzisiaj w sercu naszego miasta, aby oddać hołd i szacunek wszystkim bohaterom i ofiarom II wojny światowej. Wszystkim mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego, których życie przypadło w tym tragicznym i niepojęcie bolesnym okresie naszej historii.

+

Pamiętamy dziś zarówno o żołnierzach Wojska Polskiego i Armii Krajowej, działaczach konspiracyjnych i niepodległościowych, a także o ludności cywilnej,
która w najbardziej niesprawiedliwy sposób – stała się masową, a zarazem bezbronną ofiarą niemieckiego – nazistowskiego totalitaryzmu.

Bardzo dziękuję wszystkim za uczestnictwo w dzisiejszych uroczystościach. Dziękuję zwłaszcza tym najmłodszym, którzy w swoich sercach powinni nieść pamięć o bohaterach dla kolejnych pokoleń.

W sposób szczególny dziękuję delegacji władz samorządowych Gminy Kampinos, która dziś razem z nami upamiętniła wydarzenia ze stycznia 1945 roku. Gminy, na terenie której ostrowska delegacja od lat oddaje hołd żołnierzom 60. Pułku Piechoty i wszystkim poległym w walce z hitlerowskim okupantem.

50 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
50
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x