OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rusza modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego

Około 120 dni roboczych, tyle według deklaracji potrzebuje firma budowlana na generalna metamorfozę oddziału ginekologiczno-położniczego ostrowskiego szpitala. Po zakończeniu prac będzie to jeden najlepiej wyposażonych i posiadających najwyższe standardy pobytu oddział w regionie.

+

W dniu 20 stycznia 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Ostrowie odbyło się podpisanie umowy na prace budowlane. Około 3,2 mln zł na remont i wyposażenie przeznaczono właśnie z budżetu powiatu.

zdjecie

– ‘’Ruszmy z remontem kolejnego oddziału. Dobra informacja jest taka, że teraz szybciej i łatwiej wymienić nam oddziały, które zostały do remontu niż te, które już zmodernizowaliśmy. Jesteśmy konsekwentni, bo od 2010 roku na zakup sprzętu, remonty i inwestycje w szpitalu, z różnych źródeł przeznaczyliśmy ok.70 mln zł. To jest kwota, która robi wrażenie’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Remont ginekologii był oczekiwany od dawna tym bardziej, że od kilku lat znajduje się „na podium’’ najlepiej ocenianych przez pacjentki oddziałów w Wielkopolsce.

zdjecie

– ‘’Dziękuję Starostom, Radzie Powiatu i Zarządowi, że w tak trudnym budżetowo roku udało się wyasygnować niebagatelna kwotę 3,2 mln na remont oddziału. Dziękuję za to. Ta decyzja wpisuje się w realizowaną od lat strategię remontów i zakupu nowoczesnego sprzętu dla naszego szpitala’’ – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

Zarówno władze powiatu, Dyrekcja jak i kierownictwo oddziału nie ukrywają, że remont traktują jako dosłowną inwestycję w przyszłość

– ‘’Nasz oddział przyciąga bardzo dużo pacjentek nie tylko z Wielkopolski, ale także innych regionów. W ciągu ostatnich lat o 100 proc. zwiększyliśmy liczbę porodów. Jeszcze siedem lat temu było to 1,1 tys. porodów, dziś przekroczyliśmy ponad 2 tys. 100 proc. Dzięki temu, że szpital posiada oddział neonatologiczny z najwyższym stopniem referencji trafia do nas coraz więcej przypadków ciąży patologicznych. W ankietach satysfakcji pacjentki nigdy nie narzekały na obsługę. Mankamentem były warunki pobytu’’ – powiedział Tomasz Gostomczyk kierownik Oddziału Ginekologiczno-położniczego.

Koniec prac przewidziano na połowę roku. Nowy oddział znacząco poprawi jakość pracy personelu oraz pobytu pacjentów.

Ze względu na prace budowlane przez najbliższe kilka miesięcy ginekologia zajmie pomieszczenia byłego oddziału neurologicznego.

– ‘’Dzięki wybudowaniu nowego skrzydła w szpitalu mamy jeden oddział rotacyjny. Bez tego byłoby bardzo trudno prowadzić remonty, bo przecież nie można zaplanować kilkumiesięcznej przerwy w przyjmowaniu pacjentów‘’ – powiedział Starosta Ostrowski.

Prace realizować będzie firma MAXBUD z Godziesz Wielkich, która wygrała przetarg. Jej prezes Wojciech Przepiórka zapewniał, że ma wystarczające doświadczenie, a do tej pory jego firma zrealizowała 10 remontów oddziałów szpitalnych, głównie dla szpitali kaliskich.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x