OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dotacja na usunięcie azbestu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał naszemu Miastu dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest. W 2020 roku na to przedsięwzięcie przeznaczonych zostanie 30 000 złotych.

+

Przedmiotem działań, na które pozyskano dofinansowanie jest usunięcie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

– W ramach tego projektu prowadzić będziemy demontaż takich elementów, ich transport i unieszkodliwienie w odpowiedniej instalacji. Dzięki pozyskanemu wsparciu, ostrowianie pozbędą się tych niebezpiecznych odpadów za darmo – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, działkowcy uprawnieni do korzystania z działki w rodzinnym ogrodzie działkowym, posiadające nieruchomości na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

– W naszym mieście nadal funkcjonują budynki, które powstawały przy użyciu niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Będziemy namawiać mieszkańców, by się go pozbyć i unieszkodliwić na składowisku odpadów niebezpiecznych przez specjalistyczną firmę posiadającą niezbędne pozwolenia – dodaje wiceprezydent.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy na dofinansowanie z WFOŚiGW. Do pozyskanych z Funduszu 21 000 zł z budżetu miejskiego dołożonych zostanie kolejne 9 000 zł. O rozpoczęciu naboru zgłoszeń do programu będziemy informować na stronie internetowej ostrowskiego Urzędu Miejskiego, a także w informatorze miejskim.

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x