Urodziła w karetce. Poród odebrał ratownik

Kaliscy ratownicy medyczni pełniący dyżur w sąsiednim powiecie odebrali poród w karetce pędzącej do kaliskiego szpitala. Na świat przyszła mała królewna.

+

– Zespół Ratownictwa Medycznego z Błaszek E01146 dostał wezwanie ok. godziny 12:35 do rozpoczynajacej się akcji porodowej w miejscowości Pęczek gmina Błaszki w powiecie sieradzki. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy kobietę w wieku 25. Ciąża 4. Termin 07.01.2020. Skórze co 3 minuty. Niebylo na co czekać. Load&Go. Akcja mocno przyspieszyła na wjeździe do Kalisza. Kalisz dlatego, że był szybszy możliwy dojazd do szpitala niż do Sieradza. Sala porodowa była poinformowana przeze mnie prędzej żeby czekali już na nas z windą na dole – mówi portalowi Kalisz24 INFO Tomasz Stasiak, ratownik medyczny. – Do szpitala nie dojechaliśmy. Mała dziewczynka urodziła się na granicy miasta. Akcja porodowa przebiegła prawidłowo i bez komplikacji. Dziecko zabezpieczone i zdrowe razem z mamą zostało przewiezione do kaliskiego szpitala przy ulicy Toruńskiej – dodaje.

Jak podkreślają ratownicy Tomasz Stasiak i Piotr Cłapaka w ratownictwie medycznym pracują kilkanaście lat, jednak taki zaszczyt, żeby odebrać poród w pędzącej do szpitala karetce spotkał ich pierwszy raz.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Oświadczenie szpitala po śmierci 18-latki
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx