OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rekordowy protest pod Sądem

Co najmniej 200 osób zebrało się pod Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim, by wspólnie manifestować pod hasłem: “Dziś sędziowie, jutro ty”.  Pomimo delikatnych opadów deszczu, manifestujący odśpiewali hymn, zapalili znicze, a także wysłuchali przemówień.

+
Jerzy Wójcicki z Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego “Łańcuch Światła” powiedział:

– To jest kolejny protestujemy przed ostrowskim sądem rejonowym, jesteśmy tu dzisiaj dlatego że jest to ogólnopolski protest – dzisiaj sędziowie jutro ty – takie jest hasło dzisiejszego protestu. ustawa kagańcowa którą zaproponowało Prawo i Sprawiedliwość jest ustawą która teraz w tym momencie demoluje trójpodział władzy. Demoluje niezależność sądów i demoluje niezawisłość sędziów. uważamy że ten protest obywatelski jest niezbędny i tak jak nas nazywają ulica i zagranica jest z nami, protesty odbywają się w 180 miastach Polski również w Ostrowie Wielkopolskim odbywają się od Berlina do Chicago tak byśmy powiedzieli jak kiedyś taka pieśń, nie będę cytował autora, bo autor dzisiaj jest…

W małych i średnich tak jak Ostrów Wielkopolski  i tak jak Warszawa, Gdańsk również jest bardzo duże zagęszczenie protestów w tak zwanym bastionie Prawa i Sprawiedliwości czyli na Podkarpaciu i Małopolsce i z tego się niezmiernie cieszymy. presja ma sens, silni razem To są nasze hasła. wolne sądy, wolne Media, Wolna Polska i oczywiście konstytucja Rzeczypospolitej, którą nie którzy czytają na opak, tak przykro bo ona jest napisana jednoznacznie, natomiast odczytywanie Konstytucji odbywa się w sposób niestety niejednoznaczny, często niezgodny z prawdą jaką jaka została zapisana w tych artykułach naszego naszego  najważniejszego dokumentu Jakim jest ustawa zasadnicza.
Andrzej Pichet, uczestnik manifestacji: W Ponad 160 miejscach w Polsce się dzisiaj spotykamy i w takich dużych miastach jak Poznań-Warszawa, to dlaczego nie w Ostrowie, wszędzie odczuwamy dokładnie ten sam dyskomfort z powodu ostatnich zmian. No mam nadzieję że w dniu dzisiejszym w końcu dotrze do władzy że trójpodział władzy to jest rzecz najważniejsze że nie należy poprzez zmianę taką ustawy zmieniać ustroju państwa, to jest po prostu niezgodne z konstytucją europejską, w końcu jesteśmy w Unii Europejskiej.
PiS niekoniecznie słucha No i w tym mamy cały dylemat. ja mam nadzieję że instytucje europejskie w końcu przekonają  naszych włodarzy że tak naprawdę albo jest się w Unii Europejskiej i się respektuje te prawa albo się z niej wychodzi. tego właśnie się obawiamy czy to nie jest początek POLexitu
156 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
156
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x