Rewitalizacja po ostrowsku. Są pierwsze kontrowersje (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Miasto Ostrów zaprezentowało wizualizacje planowanej rewitalizacji śródmieścia. Jednym z elementów jest zmiana ciągu od konkatedry, aż po koniec deptaku. Inne projekty to modernizacja ogródków jordanowskich, odnowa sali sesyjnej czy rozbudowa amfiteatru w Parku Miejskim.

+

Nowe zagospodarowanie terenu od Placu Rowińskiego przez ulicę Wolności aż do deptaku na ulicy Kolejowej wzbudza kontrowersje.  Pierwszym rozwiązaniem krytykowanym przez mieszkańców jest przebudowa Placu Rowińskiego. Przy Konkatedrze powstanie skwerek zieleni, co spowoduje znaczące zwężenie fragmentu ulicy. Autobus chcąc skręcić w ulicę Gimnazjalną będzie musiał jeździć po chodniku.

Ulica Wiosny Ludów, która ostatkami sił próbuje utrzymać się przy życiu, zostanie dobita zmniejszeniem miejsc parkingowych. W zamian mieszkańcy otrzymają siedziska. Trudno sobie wyobrazić by mieszkańcy kamienic, mając do wyboru siedzenie w domu przed telewizorem lub na ławce przy ulicy wybrali to drugie.

Fragment ulicy wzdłuż filarów ponownie stanie się jednokierunkowy. Spowoduje to konieczność objeżdżania całego śródmieścia by dostać się z Placu 23 stycznia na ulicę „krótką Wrocławską”.

Na deptaku zostanie posadzony ciąg drzew i niskiej roślinności. Całość ma kosztować 8,5 miliona zł, z czego połowa środków pochodzi z dofinansowania.


Jak poinformowało biuro prasowe urzędu miejskiego, odcinek drogi przy filarach ma jednak pozostać dwukierunkowy, co nie wynika z zaprezentowanej wizualizacji.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Motocyklista wjechał w osobówkę
Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
45
0
Napisz co o tym sądziszx