Testują urządzenie zmniejszające odory z RZZO

Udostępnij
Tweet

Spółka RZZO na okres testowy wypożyczyła innowacyjny system do neutralizacji odorów oraz pyłów. Jeśli urządzenie zda egzamin, zostanie zakupione na stałe. Jest to mobilne urządzenie z własnym źródłem wody, które może być przemieszczane w różne miejsca w zależności od potrzeby. Urządzenie automatycznie miesza płynny neutralizator z wodą i pompuje substancję do dyszy umieszczonej na wysięgniku. Zasięg rozpylania roztworu wynosi 25 metrów.

+

Po listopadowym spotkaniu z mieszkańcami RZZO nawiązał współpracę z wiodącą, europejską firmą Sweco Consulting Sp. z o.o. z Poznania. Jej zadaniem jest przeprowadzenie analizy oddziaływania Instalacji RZZO na środowisko. Analiza realizowana będzie w formie oceny wpływu na środowisko m.in. przez badania, w toku których na przełomie grudnia 2019 a stycznia 2020 roku, uzyskane zostaną wyniki opracowane w formie raportu.

Konsultanci Sweco, dzięki doświadczeniu w zakresie ochrony środowiska zaproponują dodatkowe rozwiązania pozwalające zmniejszyć niekorzystny wpływ inwestycji na warunki życia ludzi.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tir z whisky i kawą w rowie - aktualizacja
Subskrybuj
Powiadom o

27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
27
0
Napisz co o tym sądziszx