Pierwsza czytanka dla przedszkolaka

Biblioteka Publiczna im Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim po raz pierwszy zaangażowała się w ogólnopolską kampanię, której organizatorem jest Instytut Książki. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma w prezencie specjalnie przygotowaną w ramach organizacji projektu przez Instytut Książki wyprawkę: „Pierwsze czytanki dla…”, a także poradnik dla rodziców.

+

Czwarta edycja projektu kierowana jest do wszystkich dzieci urodzonych w latach 2013-2016, czyli w wieku od 3 do 6 lat. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera. Beneficjentami tej akcji czytelniczej są zatem przedszkolaki – dzieci, które już są czytelnikami biblioteki, jak i te, które dzięki temu projektowi nimi zostaną.

Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdym razem, gdy odwiedzą bibliotekę i wypożyczą minimum jedną książkę z księgozbioru dziecięcego, otrzymają naklejkę, którą powinni nakleić w odpowiednim miejscu na swojej karcie. Po zebraniu dziesięciu naklejek każde dziecko zostanie uhonorowane imiennym dyplomem, potwierdzającym czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie. Jest to specjalnie przygotowany materiał informacyjny pt. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, który przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz wskaże korzyści wynikające z częstego odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy po odbiór Wyprawek Czytelniczych do Biblioteki Głównej oraz filii bibliotecznych:

– Mediateka, ul. Kolejowa 24b,

– Filia nr 2, ul. Wrocławska 22,

– Filia nr 3, ul. Limanowskiego 22,- Fila nr 6,

– ul. Komuny Paryskiej 14.

Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
5
0
Napisz co o tym sądziszx