Mieszkańcy przeciwko gęsiarni

Mieszkańcy Jankowa Przygodzkiego protestują przeciwko powstaniu gęsiarni na terenie ich sołectwa. Sęk w tym, że mury już stoją. Jak twierdzą, wszystko przez błąd Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu, które wysłało pismo pod błędny adres kancelarii reprezentującej interes mieszkańców. Wcześniej skutecznie odwołali się do Wojewódzkiego i Naczelnego Sądu Administracyjnego.

+

Gęsiarnia ma powierzchnię około 1600 m2. W jej murach może być hodowane 3750 sztuk drobiu. Wynika to z przelicznika Dużej Jednostki Przeliczeniowej, wg której 1 krowa to 1 jednostka, a jedna gęś to 0,008 DJP.

Mieszkańcy posesji zlokalizowanych 500 metrów od inwestycji podnoszą zarzuty, że odór z gęsiarni wpłynie negatywnie na ich sąsiedztwo. Dodatkowo z gęsiarni może wydostawać się wiele piór drobiu, zanieczyszczając okolicę. Może także spaść cena gruntów w sąsiedztwie gęsiarni.

Protestujący mówili także o obszarze Natura 2000, a także o ujęciach wody znajdujących się raptem na głębokości 200 metrów. Ich zdaniem woda może zostać skażona. Innego zdania był Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który wydał pozytywną opinię nt. tej inwestycji.

Obecnie kancelaria reprezentująca mieszkańców pisze odwołanie od błędnej decyzji SKO.

CZYTAJ  Zderzenie w Antoninie. 5 osób w autach

61 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
61
0
Napisz co o tym sądziszx