Pędził 143 km/h po Ostrowie. Stracił prawko

Udostępnij
Tweet

Bagatelizowanie przepisów związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, to rażąca nieodpowiedzialność kierowców, którzy takim zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Ostrowscy policjanci nie ustają w dbaniu o bezpieczeństwo na naszych drogach. W ubiegły weekend zatrzymali czworo kierujących, którzy jechali zdecydowanie za szybko.

+

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Występujące opady atmosferyczne powodują utratę przyczepności auta na jezdni i wydłużenie drogi hamowania. Kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

W miniony weekend ostrowska drogówka zatrzymała czworo kierujących, którzy rażąco na naszych drogach przekroczyli dozwoloną prędkość.

Pierwsza z kierujących została zatrzymana do kontroli drogowej na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. 55-latka siedząca za kierownicą mercedesa jechała 104 km/h w miejscu, gdzie prędkość została ograniczona do 50 km/h. Kolejną kierującą zatrzymaną następnego dnia (5 października) do kontroli drogowej była 35-latka. Kierująca pojazdem marki Volvo, w obszarze zabudowanym na terenie gminy Nowe Skalmierzyce jechała z prędkością 118km/h. Tego samego dnia, funkcjonariusze na terenie gminy Sieroszewice zatrzymali kierowcę citroena. 18-latek przy ograniczeniu do 50km/h jechał 103km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-latek. Mężczyzna kierujący passatem, na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego pędził 143km/h.

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli na kierujących mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano im też dokumenty prawa jazdy. Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Policjanci apelują, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zderzenie busa i osobówki o świcie
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
24
0
Napisz co o tym sądziszx