Pędził 143 km/h po Ostrowie. Stracił prawko

Bagatelizowanie przepisów związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, to rażąca nieodpowiedzialność kierowców, którzy takim zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Ostrowscy policjanci nie ustają w dbaniu o bezpieczeństwo na naszych drogach. W ubiegły weekend zatrzymali czworo kierujących, którzy jechali zdecydowanie za szybko.

+

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Występujące opady atmosferyczne powodują utratę przyczepności auta na jezdni i wydłużenie drogi hamowania. Kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

W miniony weekend ostrowska drogówka zatrzymała czworo kierujących, którzy rażąco na naszych drogach przekroczyli dozwoloną prędkość.

Pierwsza z kierujących została zatrzymana do kontroli drogowej na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. 55-latka siedząca za kierownicą mercedesa jechała 104 km/h w miejscu, gdzie prędkość została ograniczona do 50 km/h. Kolejną kierującą zatrzymaną następnego dnia (5 października) do kontroli drogowej była 35-latka. Kierująca pojazdem marki Volvo, w obszarze zabudowanym na terenie gminy Nowe Skalmierzyce jechała z prędkością 118km/h. Tego samego dnia, funkcjonariusze na terenie gminy Sieroszewice zatrzymali kierowcę citroena. 18-latek przy ograniczeniu do 50km/h jechał 103km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-latek. Mężczyzna kierujący passatem, na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego pędził 143km/h.

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli na kierujących mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano im też dokumenty prawa jazdy. Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Policjanci apelują, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi.

POLECANE NEWSY

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
24
0
Napisz co o tym sądziszx