Premier Morawiecki odwiedził spółdzielnię Lazur. „To perełka w Wielkopolsce”

Spółdzielnia Mleczarska Lazur obchodzi w tym roku 90-tą rocznicę istnienia. Zdaniem prezesa spółdzielni, wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego to duży zaszczyt i swoisty prezent urodzinowy. Lazur obecnie eksportuje 30% swoich produktów, zatrudniając 180 pracowników. Premier podkreślał szereg atutów tej lokalnej firmy zrzeszającej 70 producentów rolniczych.

+

– Gdyby polska gospodarka radziła sobie tak jak polski rolno-spożywczy, wtedy wzrost gospodarczy byłby 2-krotnie większy. W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy 15% wzrost eksportowania do Stanów Zjednoczonych. W przypadku utrzymania się tej tendencji, będzie to większy eksport niż do sąsiadującej z nami Rosji, która nakładała na nas różnego rodzaju embarga.

Premier Morawiecki podkreślał, że spółdzielnia Lazur to wzór do naśladowania pod kątem zrzeszania się rolników, producentów w takie przedsiębiorstwa, które mogą konkurować nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Należy dążyć do likwidowania pośredników, żeby produkt z pola przebył jak najkrótszą drogę na stół. Spółdzielnia została nazwa przez premiera perełką w Wielkopolsce.

Następnie premier został zapytany przez dziennikarzy m.in. o możliwość obiecania powstania obwodnicy Kalisza. Morawiecki odpowiedział, że obiecał 100 obwodnic, jednak trudno było znaleźć złożenie deklaracji dotyczącej Kalisza. Dwóch kolejnych dziennikarzy zapytało o naliczanie ZUS-u od pensji minimalnej i jego ewentualny wzrost przy sukcesywnym podnoszeniu pensji minimalnej. Szef rządu uspokajał, zapewniał, że rozmawia z przedsiębiorcami i przypomniał zmniejszenie podatku CIT z 19 na 9%, a także ulgi dla młodych w postaci braku ZUS przez pierwszy okres działalności, a później jego wzrost do 1/3 normalnej stawki.

 

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

74 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wjw
4 lat temu

Perełka odwiedziła perełkę.

Kasia
4 lat temu

Będę omijać szerokim łukiem półki sklepowe z produktami tej firmy.

74
0
Napisz co o tym sądziszx