Premier Morawiecki odwiedził spółdzielnię Lazur. „To perełka w Wielkopolsce”

Spółdzielnia Mleczarska Lazur obchodzi w tym roku 90-tą rocznicę istnienia. Zdaniem prezesa spółdzielni, wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego to duży zaszczyt i swoisty prezent urodzinowy. Lazur obecnie eksportuje 30% swoich produktów, zatrudniając 180 pracowników. Premier podkreślał szereg atutów tej lokalnej firmy zrzeszającej 70 producentów rolniczych.

+

– Gdyby polska gospodarka radziła sobie tak jak polski rolno-spożywczy, wtedy wzrost gospodarczy byłby 2-krotnie większy. W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy 15% wzrost eksportowania do Stanów Zjednoczonych. W przypadku utrzymania się tej tendencji, będzie to większy eksport niż do sąsiadującej z nami Rosji, która nakładała na nas różnego rodzaju embarga.

Premier Morawiecki podkreślał, że spółdzielnia Lazur to wzór do naśladowania pod kątem zrzeszania się rolników, producentów w takie przedsiębiorstwa, które mogą konkurować nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Należy dążyć do likwidowania pośredników, żeby produkt z pola przebył jak najkrótszą drogę na stół. Spółdzielnia została nazwa przez premiera perełką w Wielkopolsce.

Następnie premier został zapytany przez dziennikarzy m.in. o możliwość obiecania powstania obwodnicy Kalisza. Morawiecki odpowiedział, że obiecał 100 obwodnic, jednak trudno było znaleźć złożenie deklaracji dotyczącej Kalisza. Dwóch kolejnych dziennikarzy zapytało o naliczanie ZUS-u od pensji minimalnej i jego ewentualny wzrost przy sukcesywnym podnoszeniu pensji minimalnej. Szef rządu uspokajał, zapewniał, że rozmawia z przedsiębiorcami i przypomniał zmniejszenie podatku CIT z 19 na 9%, a także ulgi dla młodych w postaci braku ZUS przez pierwszy okres działalności, a później jego wzrost do 1/3 normalnej stawki.

 

CZYTAJ  Myślał, że oszuka policjant na "poród dziecka"

74 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wjw
3 lat temu

Perełka odwiedziła perełkę.

Kasia
3 lat temu

Będę omijać szerokim łukiem półki sklepowe z produktami tej firmy.

EloL
3 lat temu

Dziękuję za informację. Już nigdy nie kupię produktów tej firmy, która trzyma z kłamcami smoleńskimi co zbudowali swoją pozycję w polityce na tragedii ludzkiej.

?
3 lat temu

Krzywousty pisior!!!
Męda pisiorska!!!
Debil kaczora dyktatora?
Teraz te sery będą śmierdzieć pisiorskim smrodem!
Przez tych PiSiorów wszystko idzie w górę!
Paliwo jedzenie i inne rzeczy!
WALIĆ PIS???

IwaD
3 lat temu

Lazur wstyd

jogurcik
3 lat temu

czemu odwiedził mleczarnię skalmierzyce a nie osm ostrow wlkp

Mieszkanka
3 lat temu

Maharadża. 100 procent racji. Popieram.

Maharadża
odpowiada  Mieszkanka
3 lat temu

Oby jak najwięcej mądrych ludzi wokół. Pozdrawiam

Tadeusz
3 lat temu

PANIE PREMIERZE NIECH PAN ZROBI W KOŃCU PORZĄDKI Z TYM 500+ DLA EMERYTÓW ,BO W KAZDYM ZUSIE NA TEN TEMAT INNA INFORMACJA , KOMU W KONCU TE 500+ SIE NALEZY , BO JA MAM 880 ZL NETTO JESTEM ZCHOROWANY 7 OPERACJI , DO TEGO CHOROBA NOWOTWORWA, MAM UKOŃCZONE 73 LATA ,I DOWIADUJE SIE ,ZE CHYBA 500+ NIE OTRZYMAM. W KOŃCU DLA KOGO TE DODATKI ? MOŻE TO UPORZADKUJCIE ,KOMU SIE TAK NAPRAWDE NALEZY A KOMU NIE.

Zwolennik
3 lat temu

Pani Malag w pierwszym szeregu. Zna się na wszystkim i na serach również. A czy premier Morawiecki pamięta jak PiS w Ostrowie wspierał posła PO Urbaniaka? Czy to są te szczytne idee, a może po prostu chęć zrobienia kariery i zarobienia „przy okazji” kasy? Wydaje mi się, że chyba głównie o to ostatnie chodzi, a te pokazowe wizyty w fabrykach, spółdzielniach i dozynkach to tylko i wyłącznie darmowa kawa, ciastka i rozdawanie ulotek. Żadnego programu w tym nie ma.

Jacek
3 lat temu

POstkomuniści! Słychać wycie? ZNAKOMICIE!:)!:)!:)

Mieszkanka
odpowiada  Jacek
3 lat temu

Każdy na starcie ma takie same szanse jeśli nie umiesz tego wykorzystać twój problem. Ale niektórzy najlepiej umieją liczyć pieniądze w cudzej kieszeni.

odp
odpowiada  Jacek
3 lat temu

Nie posraj się.Volksdojczu.

74
0
Napisz co o tym sądziszx