Północna rama w wydaniu Beaty Klimek dostała dofinansowanie

Udostępnij
Tweet

W miniony piątek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu I Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa, wraz ze Skarbnikiem Miejskim, podpisał umowę dotacyjną z Wojewodą Wielkopolskim na inwestycję pn. „Rozbudowa drogi gminnej pomiędzy ul. Kaliską a ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim – etap I od ul. Kaliskiej do ul. Grunwaldzkiej.”

+

Ostrów Wielkopolski otrzymał 1 490 247 złotych dofinansowania na to zadanie. Dzięki finansowemu wsparciu powstanie nowa droga wraz z chodnikami i ścieżką rowerową. Całość inwestycji kosztować będzie 3 137 765,65 złotych.

– W rejonie odcinka drogowego znajdują się najważniejsze w mieście generatory ruchu, tj.: galeria handlowa, cmentarz, szpital oraz obiekt rekreacyjny Piaski Szczygliczka. W celu usprawnienia płynności ruchu w mieście w ramach środków własnych miasto w ostatnich latach rozbudowało sieć dróg dojazdowych. Brakującym odcinkiem spinającym te generatory ruchu jest droga od ul. Kaliskiej do ul. Grunwaldzkiej – przekonuje Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa.

Jednym z głównych powodów przemawiających za koniecznością realizacji tej inwestycji jest potrzeba skomunikowania terenów aktywizacji gospodarczej o powierzchni 30 ha leżących w północno-wschodniej części miasta. Przy projektowanym odcinku drogi znajdują się tereny inwestycyjne przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania miasta Ostrowa Wielkopolskiego pod przemysł i usługi.

Droga będzie stanowić przedłużenie istniejącego ciągu komunikacyjnego – ramy komunikacyjnej Ostrowa Wielkopolskiego. Będzie miała długość 576 metrów i została zaprojektowana w klasie technicznej „Z” z jezdnią o nawierzchni bitumicznej o przekroju 1×2 i szerokości pasa ruchu 3,5m. Zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2m z nawierzchni bitumicznej oraz chodniki i zjazdy indywidualne z kostki betonowej. W celu odwodnienia ulicy zostaną wykonane wpusty deszczowe wprowadzone do kanału deszczowego. Ponadto przy drodze zostanie wykonane oświetlenie drogowe.

Powstanie drogi poprawi jakość dojazdów mieszkańców miasta zarówno do miejsc pracy, instytucji publicznych, placówek edukacyjno-przedszkolnych, ale też bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz parametry techniczne lokalnej sieci drogowej.

CZYTAJ  Odebrali miejskie becikowe (ZDJĘCIA)

Za realizację rzeczową zadania odpowiadał będzie Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. Dofinansowanie, na które została podpisana umowa dotacyjna pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ewa
4 lat temu

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pracowników z mopsu, zawsze wszystko robicie pod górkę człowiekowi. Tak jak by to szło z waszej kieszeni;:

1
odpowiada  ewa
4 lat temu

Do roboty się zabierz jak inni, normalni ludzie, a nie tylko zapomogi i ciągle tylko daj i daj i ile by nie dali to ciągle mało …

Halina b.
4 lat temu

Zapraszam na zieloną 4 po 16stej każdego dnia, my nie narzekamy, jedna wielka rodzina, wieczorem odradzam. Getto.

roman
4 lat temu

Ja na opiekę z mopsu nie powiem nic złego, pani Gabrysia zawsze mi pozalatwia, dochody jak mi przekroczą to wpisze na wywiadzie mniejsze, mam obiady pyszne w semaforku, pieniążki na leki, i żywność, dofinansowanie do mieszkania. A to co zarobie ok 2000 zł mam na utrzymanie auta, ubiór i inne . także ludzie nie nazekajcie.

jula
4 lat temu

Ja też skladalam 1sierpnia, i miałam 27 wypłatę, a do dzisiaj nie ma. To o co chodzi? Dobrze że zarabiam, bo tak to dzieci na zeszyty by nie miały, tak pomagają. Wina też jest tych bab w mopsie opieszale wszystko robią, aby się opychaja i kawkę piją.

Leon
4 lat temu

A kto mi powie, jakie to zakłady pracy, instytucje publiczne i placówki edukacyjno-przedszkolne znajdują się w tych łąkach. Jak na razie tylko widzę CPN i galerię handlową. Najlepsze jest tłumaczenie, że budują tą drogę bo dostali dofinansowanie ale to, że zabrali 1 600 000 zł z innych inwestycji to już jest nie ważne. Gdyby te 1 600 000 i tą kasę, którą pani Prezydent wpompowała w basen przeznaczyć na ramę północną w pierwotnym projekcie to byłaby zrobiona w 50%.

Włącz myślenie
odpowiada  Leon
4 lat temu

No może w 50% spośród etapu inwestycji tj. Kaliska-Torowa i Osadnicza-Wańkowicza. O c.d. zapomnij

stefa
4 lat temu

Dajcie klimkowej spokój, bo nogę ma złamaną po ostatnim grilowaniu, jaja jak byk ledwo w taryfę wsiadala.

jula
4 lat temu

Złodzieje i przekręty 27 sierpnia miały być wypłaty 300 na start w mopsie .tak te biedne dzieci czekały, a do dzisiaj nie ma, w kasie mówią że z urzędu wojewódzkiego nie przyszły i trzeba czekać, istna hołota ktoś myśli i z tych milionów ładny procent wyszarpie jak się wypłata opóźni. Menty dostaną na chlanie, a nasze dzieciaczki później, nauka chyba ważna, urząd wojewódzki miał całe wakacje na przelew, a teraz kasa wstrzymana; brak mi słów, nie chcę przeklinać. A wy moi kochani dostaliscie dla waszych pociech 300 start. ?

Komitet Obrony Dzików
odpowiada  jula
4 lat temu

Jest 21 wiek. Trzeba było złożyć przez internet. Ja składałem na początku sierpnia i po tygodniu pieniądze były.

Michu
odpowiada  jula
4 lat temu

To bierz się za robotę a nie czekać aż dają darmozjadzie i jeszcze pretensje i wszystko się należy chory kraj chorzy ludzie

1
odpowiada  jula
4 lat temu

Wypad do roboty, a nie czekać, aż wszytko z nieba spadnie i jeszcze do tego wielkie pretensję i żale …
Dzieci narobili i wszystko się należy, w tych pustych łbach się poprzewracało, trzeba było myśleć czy będziecie w stanie utrzymać dzieci zanim zrobiliście !!!
Z tego wszystkiego żal tylko tych dzieci, ale to nie ich wina, że mają rodziców – idiotów …

26
0
Napisz co o tym sądziszx