OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjantem się jest zawsze, nie tylko w pracy. Udowodnił to jeden z ostrowskich policjantów, który w czasie wolnym od służby zauważył i ujął nietrzeźwego kierującego, udaremniając mu dalszą jazdę.

+

W minioną sobotę policjant z ostrowskiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby przechodził obok sklepu w Gołuchowie. Zauważył z daleka, że do stojącego nieopodal samochodu wsiada mężczyzna, który wyglądał na nietrzeźwego. Mężczyzna w tym czasie ruszył i próbował odjechać spod sklepu, lecz policjant udaremnił mu dalszą jazdę. Podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i natychmiast wyłączył silnik. Funkcjonariusz wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego miejscowej jednostki Policji, który na miejsce przysłał patrol. Okazało się, że mężczyzna faktycznie jest nietrzeźwy, w jego organizmie znajdowało się 3,6 promila alkoholu.

Ostrowski policjant to doświadczony funkcjonariusz, który pokazał, że również poza służbą ważne jest zachowanie czujności wobec tego, co dzieje się wokół nas. Udaremnienie jazdy osobie nietrzeźwej zapewniło bezpieczeństwo kierującemu oraz innym użytkownikom dróg.

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ocena
1 rok temu

kolejny bohater . Policjant zawsze jest policjantem tam mówi Ustawa . Prawidłowa postawa i policjanta i zwykłego obywatela . Pijany kierowca to potencjalny bandyta z odbezpieczona bronia wsród nas.
Ale jest jedno – ten gosciu ryzykował bo : był sam bez asekuracji, borni, i innch srodków bezpieczenstwa.
W tym miejscu mogło być inni p.s rozbawione towarzystwo . I co by sie zdarzyło – z bohatera stał by sie ofiarą . Gosciu miał doswiadczenie i pewnie ocenił szanse, i swe bezpieczenstwo – ale gosciu ma równiez rodzine , bliskich ? wiec jak to dzisiaj ocenic ? mam watpliwosci.

Mieszkaniec
1 rok temu

Teraz nie wiadomo kiedy policjant po służbie czy na służbie lapia równo jeszczr troche to do chałupy wlezie i będzie niuchal

odp
odpowiada  driver - ten prawdziwy driver
1 rok temu

Ta…jak na psa przystało?

A
1 rok temu

Brawo za postawę. I gratuluję że udało się dodzwonić na 112.

October
1 rok temu

Wielu kierowców korzysta z samochodu mając do przejechania 2-3 kilometry. Sam nie wiem czy to komuś zagraża gdy jadą te 5 minut nietrzeźwi niemniej jednak jak chcą chlać to niech sobie kupią większy zapas alkoholu i chleją do nie przytomności we własnym domu a jak nie potrafią przestać to w taksówkę i do AA.

driver - ten prawdziwy driver
1 rok temu

Miał przy sobie alkomat?

driver - ten prawdziwy driver
1 rok temu

Widać że ma dobry węch

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x