Ogródki Jordanowskie odzyskają blask

Udostępnij
Tweet

W Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na wykonanie projektu oraz prac budowlanych związanych z modernizacją ostrowskich Ogródków Jordanowskich. To niezwykle popularne miejsce zabaw ostrowskich maluchów przejdzie dużą metamorfozę – znajdzie się tu m.in. siłownia zewnętrzna, boisko, a także urządzenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

+

Do przetargu ogłoszonego przez ostrowski Urząd Miejski zgłosiły się cztery podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Usługowo – Handlowa „Malbud” Zdzisław Detka i to ona zajmie się realizacją tej inwestycji. Koszt prac to blisko 1,8 mln zł. Uzyskane na ten cel dofinansowanie wyniosło blisko 1,4 mln zł.

– Często mamy, które spędzają tam czas ze swoimi pociechami doskonale pamiętają, gdy same bawiły się w tamtejszych piaskownicach. Teraz przyszedł czas, by nasze „Jordanki” unowocześnić. Ich modernizacja jest częścią większego projektu pn. „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego”. W styczniu tego roku podpisałam umowę, na mocy której zrealizujemy inwestycje za 11 milionów złotych, do których dofinansowanie wyniesie aż 9 milionów! Ostrowski projekt obejmuje modernizację budynku sali sesyjnej na centrum aktywności lokalnej, modernizację amfiteatru w Parku Miejskim, rewitalizację ciągu ulic w centrum miasta i właśnie ostrowskie „Jordanki”. Dwa pierwsze zadania są już w trakcie realizacji. Teraz ruszamy z trzecim – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zwycięzca przetargu przygotuje najpierw projekt, a następnie rozpocznie prace budowlane. W tym miejscu powstaną strefy aktywności dostosowane do wieku użytkowników. Będą tablice edukacyjne oraz zjeżdżalnie i piaskownice dla najmłodszych. Dla starszych dzieci ciekawe konstrukcje do zabawy, linarium i zestaw sprawnościowy. W strefie sportowej powstanie boisko wielofunkcyjne, stół do ping-ponga oraz zestaw do wspinania.

– Nie zapominamy oczywiście o opiekunach bawiących się tam dzieci. Dla ich rodziców i dziadków zamontowane zostaną urządzenia siłowni zewnętrznej, a także strefa relaksu ze stołami do gier. Zamontujemy tu również toaletę, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – wymienia prezydent Ostrowa.

CZYTAJ  Kluby sportowe dostały kolejną kasę z miasta

Inwestycja ma być miejscem integracyjnym, przełamującym bariery. Nowością będą urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – specjalnie dostosowane: huśtawka, karuzela oraz zestaw integracyjny.

Koniec prac zaplanowano na połowę przyszłego roku.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Arczi
4 lat temu

Ostrów dba o mieszkańców.

Jacek
4 lat temu

Rozbudowa basenu do funkcji aquaparku! Zostaliśmy JEDYNYM miastem w regionie bez tego typu obiektu!

Ewa
4 lat temu

Realizacja pomysłu Macieja Klósaka! Dobrze by było, by w Ostrowie nie przypisywano sobie cudzych zasług.

Hymmmm
odpowiada  Ewa
4 lat temu

Tz pan klusak miał wyłączność na ten pomysl ?, a nawet jesli to nie pomysł Pani prezydent, to czy za realizacje nie należy jej się większe uznanie?

Muszka
4 lat temu

To przy okazji zajmijcie się stanem asfaltu, bo wstyd żeby w centrum miasta byla taka droga.

Brajan
4 lat temu

Na wafla dzieciom „tablice edukacyjne”? Dzieci chcą hustawki,karuzele,drabinki,itd. AKTYWNOSC FIZYCZNA DZIECI,a nie łatwa kasa dla wykonawcy. Tak,tak. Machnie z 10 „tablic edukacyjnych” i skasuje jak za zboże.

bankowo
4 lat temu

DOBRZE ZE zrobia w koncu cos dla dzieci bo dla przedsiebiorcow ktorzy placa tu podatki i zatrudniaja ludzi caryca nie robi nic !!! kompletnie nic !! zreszta jak pis wiec ideologie maja wspolna !! wydoic co sie da i tyle !!

Damian
4 lat temu

Znów bezużyteczna siłownia zewnętrzna

Ja
4 lat temu

Wiem, że to nie miejskie, ale taki górecznik i to, że jest on płatny, to jest niezła kpina

CEBE
odpowiada  Ja
4 lat temu

Zainwestuj swoją kasę w coś i oddaj ludziom do użytku

Anna
4 lat temu

Wszystko Zapowiada sie Pieknie
Tylko zebyscie wpadli na pomysl by wejscie na jordanki bylo płatne !!! Bo mozna sie spodziewac wszystkiego
A to juz było by kpiną

11
0
Napisz co o tym sądziszx