OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kandydaci z PiS do sejmu

Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsze opublikowało pełną listę kandydatów startujących do Sejmu w październikowych wyborach.

+

Listę otwiera “spadochroniarz” z Warszawy Jan Dziedziczak. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Ławniczak z gm.
Nowe Skalmierzyce, który zasłynął wyjątkową w skali kraju koalicją PiS-u z Platformą Obywatelską w powiecie ostrowskim. Wiadomo jednak, że z Jarosławem Kaczyńskim zna się od wielu lat. W sumie trudno znaleźć chociaż jeden konkret, którym mógłby się pochwalić. Na konferencjach opowiadał o swoim lobbowaniu na rzecz drogi ekspresowej na odcinku Ostrów Wlkp. – Konin przez Kalisz.

Trzeci to kaliszanin Jan Mosiński, działacz solidarnościowy. W minionej kadencji zasiadał w komisji zajmującej się reprywatyzacją warszawskich kamienic.

Marlena Maląg z funkcji wice wojewody pełnionej w Poznaniu przeskoczyła na prezesa PFRON-u. Ona również tworzyła koalicję z Platformą Obywatelską, ale w Ostrowie.

Piotr Kaleta to obecny poseł z Kalisza, który jako jedyny nie bał się wyjść do sporej grupy protestujących działaczy KOD Kalisz i Obywateli RP pod kaliskim biurem PiS. Podjął nawet z nimi merytoryczną dyskusję. Tutaj plus za odwagę i opanowanie.

Na 12 pozycji odnalazł się Jerzy Kozłowski, dotychczasowy wiceprezes Kukiz`15, który wystąpił z tej formacji po tym gdy lider Paweł Kukiz wszedł w koalicję z PSL-em.

Jan Dziedziczak
Tomasz Ławniczak
Jan Mosiński
Marlena Maląg
Piotr Kaleta
Lidia Czechak
Leszek Bierła
Marek Sowa
Roman Michniewicz
Katarzyna Sójka
Agnieszka Kubiak
Jerzy Kozłowski
Piotr Januszkiewicz
Krzysztof Dziedzic
Czesław Szymoniak
Alicja Śniegocka
Sławomir Kalak
Dorota Słowińska
Maciej Jagodziński
Teresa Andrzejewska
Joanna Nawrot
Jan Szczerbań
Marek Bąkowski
Andrzej Plichta

Do Senatu ma wystartować ponownie Łukasz Mikołajczyk, który aktywnie spotykał się z wyborcami przez ostatnią kadencję. Niektórzy nawet załapali się na wycieczkę do parlamentu. Ogólnopolsko jednak niczym się nie wykazał.

76 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
podejrzliwy
1 rok temu

najwieksze zastrzezenie budzi ten OSTATNI z listy : to rodzina tego co AMBER GOLD upłynnił ?? 🙂

JFK
odpowiada  Pytacz
1 rok temu

odpowiedz brzmiałaby : Marilyn Monroe …tylko ona preferowala starszych ,alei tak źle skonczyla …….

Kinia
odpowiada  Pytacz
1 rok temu

Rogaczu pewnie rozsądna i normalna kobieta. Jak widzę ten cyrk, to wcale jej się nie dziwię. Żenada i nie na temat. Tutaj każdy tchórz, a szczególnie męski wypróżnia się anonimowo. Typowy brak męstwa, wstydu, klasy i odwagi. To nie miejsce na prostackie prywatne gierki.

Lubieżny Zenon
odpowiada  Pytacz
1 rok temu

Po 60 panie swędzi!
Zdradź imię chociaż.

Do Kurt
odpowiada  Pytacz
1 rok temu

,,Nie grzeszy” to była przenośnia;)

Kurt
odpowiada  Pytacz
1 rok temu

Rogaczem? Damskim bokserem i alkoholikiem też?

Jonh
odpowiada  Pytacz
1 rok temu

PIS w Ostrowie w wielu sprawach nie grzeszy moralnością.

Pytacz
1 rok temu

Jeżeli żona zdradza przez ponad rok czasu swojego męża będąc działaczka PiS i teraz go inni nazywają rogaczem to jak należy nazywać zdradzajaca go polonistke żonę która mając 60 lat związała się z40 letnim zonatym mężczyzną?

Rogacz
odpowiada  Odwetowiec
1 rok temu

Poroze porożem A cnotka niewydymka z PiS która walczy ż ceną śmieci i sama się się do tego określenia sama bardzo zbliżyła to już inna sprawa. Jeleń cyklicznie zrzuca poroze A lajdaczkä która przyprawia rogi i códzolozy nie ma żadnych szans na ponowne poparcie wśród przyzwoitych ludzi ten bardziej szanownych małżeńskich jubilatów

mm
odpowiada  Dżon
1 rok temu

Tyle nienawiści i kłamstwa. Ale to my. Polacy.

76
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x