OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kandydaci z PiS do sejmu

Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsze opublikowało pełną listę kandydatów startujących do Sejmu w październikowych wyborach.

+

Listę otwiera “spadochroniarz” z Warszawy Jan Dziedziczak. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Ławniczak z gm.
Nowe Skalmierzyce, który zasłynął wyjątkową w skali kraju koalicją PiS-u z Platformą Obywatelską w powiecie ostrowskim. Wiadomo jednak, że z Jarosławem Kaczyńskim zna się od wielu lat. W sumie trudno znaleźć chociaż jeden konkret, którym mógłby się pochwalić. Na konferencjach opowiadał o swoim lobbowaniu na rzecz drogi ekspresowej na odcinku Ostrów Wlkp. – Konin przez Kalisz.

Trzeci to kaliszanin Jan Mosiński, działacz solidarnościowy. W minionej kadencji zasiadał w komisji zajmującej się reprywatyzacją warszawskich kamienic.

Marlena Maląg z funkcji wice wojewody pełnionej w Poznaniu przeskoczyła na prezesa PFRON-u. Ona również tworzyła koalicję z Platformą Obywatelską, ale w Ostrowie.

Piotr Kaleta to obecny poseł z Kalisza, który jako jedyny nie bał się wyjść do sporej grupy protestujących działaczy KOD Kalisz i Obywateli RP pod kaliskim biurem PiS. Podjął nawet z nimi merytoryczną dyskusję. Tutaj plus za odwagę i opanowanie.

Na 12 pozycji odnalazł się Jerzy Kozłowski, dotychczasowy wiceprezes Kukiz`15, który wystąpił z tej formacji po tym gdy lider Paweł Kukiz wszedł w koalicję z PSL-em.

Jan Dziedziczak
Tomasz Ławniczak
Jan Mosiński
Marlena Maląg
Piotr Kaleta
Lidia Czechak
Leszek Bierła
Marek Sowa
Roman Michniewicz
Katarzyna Sójka
Agnieszka Kubiak
Jerzy Kozłowski
Piotr Januszkiewicz
Krzysztof Dziedzic
Czesław Szymoniak
Alicja Śniegocka
Sławomir Kalak
Dorota Słowińska
Maciej Jagodziński
Teresa Andrzejewska
Joanna Nawrot
Jan Szczerbań
Marek Bąkowski
Andrzej Plichta

Do Senatu ma wystartować ponownie Łukasz Mikołajczyk, który aktywnie spotykał się z wyborcami przez ostatnią kadencję. Niektórzy nawet załapali się na wycieczkę do parlamentu. Ogólnopolsko jednak niczym się nie wykazał.

76 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Łostròw
1 rok temu

Mosinski całe życie na garnuszku związku teraz posełek wracając do czasu gdy dupa siedziała we fotelu związkowym nie zrobił np nic w temacie upadku Fabryki Wagon cytując klasyka czerwonego komucha Millera takie małe zero

Mateusz
1 rok temu

Pani Maląg – ciepła posadka w PFRON a czy wiadomo pani że w Ostrowie aby dostać turnus rehabilitacyjny trzeba czekac aż 5 lat. Nigdzie w Polsce tak nie ma, więc proszę mi powiedzieć jaki sens ma rehabilitacja raz na 5 lat – ŻADEN. Tak na poważnie to interesują was wszystkich tylko dobrze płatne stołki i więcej. A po drugie bardzo nie lubię tych co to “skaczą” z partii do partii a najgorzej jak jeszcze jad wylewają na poprzednią ekipę. A mamy ich coraz więcej

Asfn
1 rok temu

A ja zaglosuje na lewice bo mam dosc kleru i tego calego pisu ktory tylko napedza spirale nienawisci, zauwazcie jak my jako narod jestesmy wobec siebie to jest naprawde przykre, a panowie w sukienkach beda nam mowic jak mamy zyc i odwracac sytuacje od zlej sytuacji panstwa, zadluzenia atakujac wlasnych polakow. Lgbt zle, ale roery w kosciele ktore krzywdza dzieci sa dobre tak?

audytor
1 rok temu

Mikołajczyk ? Buhahahaha , moj Boże – ten to ma ale funkcje= fuche : wizytu w domach starców , remizach, szkołach , itd..itp…. Porobi sobie fotki, selfie , naje i napije ZA DARMO…i przeprowadzi MERYTIRYCZNE rozmowy….Natomiast nie widzi nieprawidlowosci w instytucjach w ktorych PRACOWAŁ , lub NIE CHCE widziec…..Ale wyborcy to ocenia juz niebawem…..

Miks
1 rok temu

Pani Malag przede wszystkim współtworzyła Spółdzielnie Oświatowa, gdzie nie ma konkursów na dyrektora i część nauczycieli z tej szkoły, zupełnie przypadkiem została dyrektorami innych szkół w Ostrowie. Poza tym od lat poziom nauczania tej szkoły jest co najmniej przeciętny.

Gość
1 rok temu

Szanowny bmwu,skoro nie pracowałeś przy Waryńskiego pod nadzorem p.Maląg, nie odzywaj się! Takiego poniżania,odbierania godności dorosłym wykształconym ludziom nigdy Ci nie życzę. Chciałeś przykładów- oto one: “Nie sądźcie , że jesteście takimi lwami, wy zwykłymi kotkami jesteście”-to już słynna wypowiedź tej pani skierowana do grona pedagogicznego, idealnie obrazująca relacje w tej szkole. Nieustannie udowadniano nam, że nic więcej w życiu nie osiągniemy, ciągle wszystko było źle,nie tak. Banda donosicieli skrzętnie wszystko przekazywała. Mieliśmy wrażenie, że Maląg czyta w naszych myślach, że w pokoju nauczycielskim są podsłuchy,na konferencjach cytowała nasze wypowiedzi. Wiedziała wszystko, nikt nigdy nie śmiał się odezwać na konferencji, natychmiast został ukarany np. odbiorem nadgodzin, nieprzyznaniem nagród.To była totalna dyktatura! Efekt jest taki, nauczyciele są wyprani z emocji, o nic nie pytają, nie mają żadnych wątpliwości, wszystko akceptują, jakby byli w uśpieniu. Co można zrobić z człowiekiem?!!

Dżon
1 rok temu

No i to co pisałem podczas wyborów samorządowych okazało się prawdą.Maląg okazała się zwykłą oszustką wyborczą i karierowiczką która szanuje wyborców którzy powierzyli jej reprezentowanie regionu w sejmiku wojewódzkim.Całe szczęście ja zachowałem trzeźwość umysłu i na nią nie głosowałem.Swoją drogą gdzie jest Lichocka????Jak szczur uciekła przed rozliczeniem przez wyborców wzorem swojego kolegi “Obatela” Czarneckiego który co wybory kandyduje z innego okręgu do PE????

mm
odpowiada  Dżon
1 rok temu

Tyle nienawiści i kłamstwa. Ale to my. Polacy.

yzyz
1 rok temu

A kiedy listy bezpartyjnych samorządowców jest ktoś z ostrowa

miecio
1 rok temu

widomo teraz czemu pan senator po po porażce w wyborach lobbował małe miejscowosci wie ze w ostrowie nie ma czego szukać i poparcie małe więc głosy zbierał na wioskach

Młody
odpowiada  miecio
1 rok temu

Pan Senator głównie opiera swoje działania na przecinaniu wsteg, rozdawaniu cukierków i batonikow. Co zrobił przez ten czas? Nauczył się zręcznie podpinac się pod innych działania, tak jak był dyrektorem szkoły. Tak samo Pani Malag. Idealnie się dobrali.

Olo
1 rok temu

Czyli ta marlena nie jest taka święta jak stara się. Pokazać. Ok. Już wiem na. Kogo nie głosować

76
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x