OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powstaną Otwarte Strefy Aktywności. Sprawdź gdzie

Dziś w ostrowskim Urzędzie Miejskim prezydent Beata Klimek podpisała umowę z toruńską firmą Fit Park, która wygrała przetarg na budowę trzech Otwartych Stref Aktywności (OSA). Ogólnodostępne strefy powstaną przy ul. Dwernickiego, Chełmońskiego i Truskawkowej. Koszt tego przedsięwzięcia to nieco ponad 200 tys. zł. Nasze Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 75 tys. zł.

+

Program OSA stawia na aktywność ruchową, jako sposób na integrację mieszkańców oraz czynne spędzanie wolnego czasu.

– Znajdą się tam urządzenia siłowni zewnętrznych, ale także strefy relaksu – stoliki szachów, warcabów, chińczyka, a także panele interaktywne. Przy wejściach zamontowane zostaną stojaki na rowery i ławki. Zastosowane zostaną tam także rozwiązania i usprawnienia dla osób niepełnosprawnych – wymienia prezydent Ostrowa.

Miejsca te podniosą też estetykę przestrzeni publicznej Miasta.

Na ogłoszony przez ostrowski urząd przetarg zgłosiły się dwa podmioty. Korzystniejszą ofertę złożyła firma z Torunia i to ona zajmie się realizacją inwestycji. Prace ruszą w sierpniu, ich zakończenie zaplanowane jest na 15 października br.

 

Ul. Dwernickiego, 255 m2 powierzchni. Wyposażenie:

– siłownia plenerowa z urządzeniami typu: wioślarz, orbitrek, biegacz, wycisk górny, wycisk siedzący, wahadło podwójne, wyciąg górny, trener wyciskanie,

– strefa relaksu wyposażoną w urządzenia do gier zabawowo – edukacyjnych: stół do gry w chińczyka, stół szachowy, panel interaktywny, skoczki, fotel obrotowy.

 

Ul. Chełmońskiego, 255 m2 powierzchni. Wyposażenie:

– siłownia plenerowa z urządzeniami typu: fitness biegacz, fitness orbitrek, fitness jeździec, fitness rowerek, fitness wioślarz, wycisk górny

– strefa relaksu wyposażoną w urządzenia do gier zabawowo – edukacyjnych: stół do gry w chińczyka, stół szachowy, panel interaktywny, skoczki, fotel obrotowy.

 

Ul. Truskawkowa, 255 m2 powierzchni. Wyposażenie:

– siłownia plenerowa z urządzeniami typu: fitness biegacz, fitness orbitrek, fitness jeździec, fitness rowerek, fitness wioślarz, wycisk górny,

– strefa relaksu wyposażoną w urządzenia do gier zabawowo – edukacyjnych: stół do gry w chińczyka, stół szachowy, panel interaktywny, skoczki, fotel obrotowy.

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lokalny
1 rok temu

Teraz żeby mieszkać w miarę spokojnie i czysto , to trzeba się wynieść na wieś . Serio , najlepiej w okolice lasu z dala od wszystkiego . Zimą cały Zacharzew, Pruślin , Zębców , Wenecja kopcą z kominów , ile się da . Między Sklejkami ,a byłą “Narzędziownią ” przy ulicy Limanowskiego ( teraz hurtownie ) budują tzw. nowe bloki – apartamentowce , na bogato .( Osadnicza ) Ludzie płacą za kupno wielkie pieniądze , a nie wiedzą , że od fabryki drewna śmierdzi od lat , są dni kiedy trociny wirują w powietrzu , a bloki usytuowane wśród “przepięknych ” topól ” , to przekleństwo dla osób alergików tam mieszkających . Pylenie zaczyna się w maju i trwa cały miesiąc , po czym jest trochę spokoju i późnym latem powtórka , troszkę lżejsza . Ale chętnych przybywa . No i te nieużytki , chwasty , krzaki wszędzie . Tragedia . Piękny widok z okna ….lub balkonu . Niczym słynna ulica Alternatywy .

Alf
1 rok temu

Ktos niezla kase na tym trzepie…srednio 70 000 za zestaw paru urzadzen z rurek z nierdzewki i za betonowy stol…ktos sprawdza ceny takich rzeczy i moze powiedziec ze to tyle warte?

ED
1 rok temu

Moze pani prezydent zainterweniuje i w okolicach samolotu na Krotoszynskiej zleci wyciecie chwastow ktore porosly na trawniku…o ile to mozna trawnikiem nazwac…na wiosne potrafila sie chwalic nasadzaniem tysiecy bratkow tak wiec teraz tez powinna zadbac o wyglad miasta

Olu
odpowiada  On
1 rok temu

Powstają nowe bloki prywatnego inwestora, więc to w jego interesie powinno być stworzenie placu zabaw

Ola
odpowiada  On
1 rok temu

Do Damiana : wiem, że jest na osiedlu plac zabaw, chodzę tam ale na Klasztornej powstaje bardzo dużo bloków i ten plac wszystkich nie pomieści, ten na Klasztornej też powinien być rozbudowany a nie niszczony bo komuś się nie podoba, że jest hałas.

Oczekujący śmierci
odpowiada  Kostucha
1 rok temu

Podzielam Twoją opinię na temat krematorium. “Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.”. Nie mam zamiaru leżeć w drogim grobie razem ze swoimi teściami i dziadkami mojej żony. Wystarczy mi półka z moją urną, a nawet wystarczy mi jak moje prochy zostaną rozsypanie bezimiennie w miejscu do tego przeznaczonym. Bez żadnych pośmiertnych opłat i pomników. Te niech sobie stawiają Romowie co można zobaczyć na każdym katolickim kościele, chociaż Cygana w niedzielnej mszy jakoś nigdy nie widziałem.

Ania
1 rok temu

Jak się domu robi remont to przy okazji się gruntownie sprząta. Może to samo wypadałoby w Ostrowie zrobić….Miasto jest zasmiecone i brudne a kolejne huśtawki tego nie zmienią.

ola
odpowiada  swój
1 rok temu

nie ma ulicy “staroprzygockiej”.

Hauptmann Schnyttke
odpowiada  Kostucha
1 rok temu

Żeby działało sprawnie i nie było kolejek to trzeba kierownika placówki ściągnąć z Niemiec. Obsługę fizyczną tradycyjnie ukraińską, z tym problemu nie będzie.

Mariusz
1 rok temu

Super ze 7 miejsce w OBO pomogło ulicy Dwernickiego- Rejtana ze bedzie tam plac zabaw 🙂

27
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x