OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Panuje zgnilec amerykański. Czy można jeść miód?

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że na terenie gminy Ostrów Wielkopolski wykryto ognisko zgnilca amerykańskiego pszczół. Na chorobę tę chorują tylko pszczoły i nie jest ona groźna dla ludzi.

+

W związku z wystąpieniem ogniska choroby został wyznaczony obszar zapowietrzony w promieniu 6 km od ogniska. Obszar ten został oznaczony tablicami informacyjnymi,,UWAGA ZGNILEC AMERKAŃSKI PSZCZÓŁ „OBSZAR ZAPOWIETRZONY’’.

Wszystkie restrykcje weterynaryjne dotyczą tylko właścicieli pasiek w wyznaczonym obszarze. Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że spożywanie miodu nie jest zagrożeniem dla zdrowia ludzi.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
1 rok temu

Pi***olcie więcej o zgnilcu. A ludzie zaczną kupować miód made in PRC mimo że śmierdzi język robi się jak breszka po chińskim scierwie, do tego zawiera antybiotyki i jest szkodliwy dla konsumenta. Ale nasze pszczoły chorują, dla Kowalskiego chore zwierzę chore są jego produkty. Nie wie na czym polega ta choroba do tego bakteryjna. Ostrzeżenie powinno być dla pszczelarzy. A nie dywagacje czy można jeść miód który można jeść. Informacja jednoznaczna pszczelarza nie wolno przemieszczać Uli, miód nadal polski wyśmienity.

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x