OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Na kogo postawi ostrowska Platforma Obywatelska?

Już wiadomo, że Grzegorzowi Schetynie nie udało się zawiązać szerokiej koalicji partii opozycyjnych, która mogłaby spróbować przełamać dobrą, wyborczą passę Prawa i Sprawiedliwości. Ostrowskim liderem PO jest poseł Jarosław Urbaniak i to on w dużej mierze ma wpływ na struktury tej partii. 

+

Już niedługo wybory parlamentarne, a ja nie mam na kogo głosować. Ostatnie doniesienia medialne wskazują na podział opozycji na kilka bloków, co daje wygraną PIS-u. To będzie tragedia dla Polski, ale skoro społeczeństwo woli tu i teraz w postaci „+”, tzn., że nie myśli o przyszłości.

Tak się zastanawiałam na kogo postawią obecne władze Platformy Obywatelskiej w naszym mieście.

Czy na listach wyborczych do Sejmu znów będzie tylko wybór Jarosław Urbaniak i nic? Jestem zdruzgotana tak prowadzoną polityką, która ma za zadanie nie dopuścić nikogo, aby sobie nie zaszkodzić. Moim zdaniem w Ostrowie powinni dojść do głosu politycy młodszego pokolenia, którzy skutecznie przebijają się w mediach ze względu na swoją pracę. Jest kilka nazwisk, które dają nadzieję, na zatrzymanie tego pisowskiego walca, lecz „wierchuszka PO” na to nie pozwoli. Mówiąc o tych „młodszych” mam na myśli np. Milenę Kowalską, szefową Młodych Demokratów, która z powodzeniem rozwija swoją karierę we wrocławskich uczelniach, lecz widocznie nie pasuje do układanki. Kolejnym młodym politykiem na którego warto postawić jest obecny radny wojewódzki Andrzej Pichet, który startując z 3 miejsca przeskoczył „dwójkę” czyli Krystianę Drozd(to chyba akurat nie jest trudne). Co prawda jest to polityk Nowoczesnej, a nie Platformy. W odwodzie jest jeszcze przecież Przemek Krysztofiak, który też odczuł na sobie „miłość” władz ostrowskiej PO. Ta trójka daje nadzieję na zmianę pozytywną i odtworzenie zaufania, lecz jak znam życie znów będziemy skazani na Urbaniaka, pewnie niewybieralną Drozdową, Żelanowskiego lub innych których wskaże Pan Poseł.

Ja pójdę na wybory, zagłosuję na KO, lecz nie oddam już głosu na takie osoby. Mam dość. Czas na zmianę pokoleniową.
Kinga – zawiedziony wyborca Platformy Obywatelskiej

40 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
30-latek
odpowiada  60- latek
1 rok temu

Dobrze by było jakbyś jeszcze odkładał pieniądze w OFE, to Partia Oszustów miałaby ci co zabrać.

z politowaniem
1 rok temu

Kilka osób intensywnie pracuje tu nad obśmianiem Platformy, przewodniczącego Schetyny czy posła Urbaniaka. Ewidentne trolle pisowskie (pozdrowienia Jasiu, jak tam byłeś u psychiatry?). Odzew publiczny tej PISaniny jest niewielki, ale tyrają, czy to społecznie, czy za kaskę. Powodzenia nie życzę, żal mi was, bo zdrowia szkoda (patrz Janek psychol). Piszta piszta, jeśli nie mata nic do roboty?

Cc
odpowiada  Dario
1 rok temu

Drogie śmieci to zasługa kogo jest kto pozwolił żeby inne miasta zwozily śmieci do ostriwa

Jak to jest?
1 rok temu

Wielu boi się PISu, albo wie ,że ekonomia PISu doprowadzi nas do potężnego kryzysu.Oni nie szanują pieniędzy.
Ale…
dla mnie głosowanie na kogoś miernego tylko dla tego ,że on jest przeciwko PISowi to już nie jest argument, a innych argumentów nie ma. To jest jedno dno, więc może niech ten PIS sobie jeszcze porządzi, później będzie ogromny kryzys a później oczyszczenie…
Ideologicznie boję się rządów PISu, ale na Urbaniaka i Schetynę i spółkę nie zagłosuje.

Sorry ale z nimi nawet PIS wygrał.

Ostrów potrzebuje drogi S11 do Poznania i na Śląsk a poparcie dla S11 dla tej trasy w PISie jest tak mocne jak dla lotniska w Radomiu i via Carpatia. Zaryzykuję.

60- latek
1 rok temu

Szetyna najsampierw chce wygrać wybory z PiS, a potem ogłosi program. Już się cieszę, że będę zmuszony pracować do 67 roku życia i nie będę miał wyboru.

Wojtek
1 rok temu

Jako ktoś kto stara się być osobą bezpartyjną zastanawiam się nad motywacją wyborców opozycji totalnej.

Komentator
1 rok temu

Przemek Krysztofiak? Ten co to wystawiał na facebooku młodego Stuhra, który wyśmiewiał Żołnierzy Wyklętych i ofiary katastrofy smoleńskiej? No bez jaj. A ta Milena, siedząca obok Herwicha wpatrzona wiecznie w smarfona i nieobecna podczas obrad rady miejsiej, to ma być przyszłość ostrowskich politycznych elit?

Zdzisław
odpowiada  Kasandra
1 rok temu

bo było rekordowo mało dni pracujących

Do ciekawski
odpowiada  Uczciwy czlowiek
1 rok temu

Cieszę się że pisząc cham i prostak mówisz o swoim ojcu i matce, gratuluję stanu pustego łba, meneli zPO

kosa
1 rok temu

Jak można wygrać wybory z głąbem Schetyną ,jak rozdaje mandaty do Europarlamentu innym partiom, zamiast swoim członkom. Szczyt indolencji umysłowej i taki kacyk ma POprowadzić aferzystów do zwycięstwa w wyborach jesiennych ! Platfusy z dołów się wściekają,że SLD ( 5 mandatów ) której nie ma w Sejmie i PSL obrotowy ( 3 mandaty ),bez kasy,ponadto z długami, poniżej progu 5 % ! Nie wydali kasy na kampanię,za kasę PO – mają milionowe wynagrodzenia w kadencji 5 lat PE ! Nawet podobno nie wywieszali plakatów i bilbordów. Na dodatek wypromował byłych towarzyszy zbrodniczego systemu – Cimosiewicz,Miller i inni ! Miller powiedział,,mężczyznę poznaje się po tym – nie jak zaczyna a jak kończy ,, i faktycznie skończył na szczycie Europarlament i kasa w euro ! A Grzesiu też koniec bliski – skończy na glebie ! Tak się kotłowali,że wycięli się sami,podzielili na grupki – Kaczor ich przemieli jak plewy ! Ha,ha,ha !

40
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x