Nieudany napad na jubilera

Udostępnij
Tweet

Chwilę po północy młody mężczyzna postanowił włamać się do salonu jubilerskiego przy ul. Kolejowej w Ostrowie Wlkp. W tym celu wykorzystał co najmniej małą kostkę brukową. Kiedy rozbił pierwszą warstwę szyby od drzwi wejściowych, firma ochroniarska otrzymała zgłoszenie o załączonym alarmie.

+

W tym samym czasie do pobliskiego skrzyżowania podjeżdżał patrol grupy interwencyjnej jednej z firm ochroniarskich. I to właśnie oni zatrzymali niedoszłego „klienta”.

Mężczyzna został przekazany policjantom i zostanie rozliczony na swój czyn. W chwili zdarzenia zachowywał się jakby był pod wpływem substancji odurzających.

Natomiast patrol policji pilnujący wiadomo czego, nie przemieścił się w stronę wyjącego alarmu. Należy się zastanowić, gdzie jest granica absurdu. Czy musi dojść do tragedii, by wyznaczone patrole stacjonujące na Rynku, miały możliwość w podejmowaniu interwencji w odległości dalszej niż „w zasięgu wzroku banera”?

Trzeba jednak  zauważyć, że po nagłośnieniu tematu, we wtorek nie było widać patrolu, a te które są wyznaczone do stróżowania nawet chodzą wokół Ratusza. Radiowozy też nie parkują już bezpośrednio pod banerem, tylko w miejscach nie rzucających się w oczy.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ja
4 lat temu

Ten artykuł pokazuje jak bardzo sa niepotrzebni 😉

M43
4 lat temu

Co się będą uganiać po mieście za jakimś włamywaczem,przecież oni są od pilnowania „wyższych celów”.

Syl
4 lat temu

Niestety my kolejny raz podniesiemy koszty wymiany tym razem szyby…A Pan był oburzony narkotykami …Nie pracuje więc niestety nic mu nie zrobią…A my nie odzyskamy pieniędzy

M43
4 lat temu

No to może może by się należało dobrać do d..y Panu komendantowi ostrowskiej komendy?
Mam wrażenie że nic nie jest lepszy od swojego „słynnego poprzednika” ( tego od nocnych spacerów po mieście w gaciach).

burmistrz
4 lat temu

A wcześniej trenował na wiacie przystankowej. Poprosze tysiaka.

Adam Bodnar
4 lat temu

Jeszcze nie było wyroku a już oceniacie

40
0
Napisz co o tym sądziszx