Wizerunki fałszywych policjantów

Udostępnij
Tweet

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego poszukują mężczyzn mogących mieć związek z kradzieżą pieniędzy metodą „na policjanta”. W tym celu publikujemy zdjęcia i krótkie nagranie. Osoby, które rozpoznają mężczyzn proszone są o kontakt z Policją.

+

4 lipca około godziny 13:30 mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Mężczyzna poinformował seniorkę, że aktualnie prowadzona jest akcja mająca na celu zatrzymanie fałszerzów pieniędzy.

Fałszywy policjant poprosił kobietę o wypłacenie oszczędności z banku, twierdząc, że pieniądze są naproszkowane, jednocześnie poinformował, że w drodze do banku zostanie ona „zaczepiona” przez innego policjanta, który przekaże jej telefon służący do kontaktowania się.

W trakcie drogi do banku, nieznany mężczyzna przekazał kobiecie urządzenie przypominające telefon komórkowy. Seniorka poszła do banku i wypłaciła ponad 9 tysięcy euro. Kwota ta została przekazana nieznajomemu mężczyźnie. Będąc już w domu otrzymała kolejny telefon. Seniorka ponownie poszła do banku i wypłaciła 6 tysięcy euro. 77-latka tłumaczyła, że po wyjściu z banku za każdym razem zgodnie z przekazanymi „wytycznymi” mówiła do urządzenia „HALO,HALO” i po pewnym czasie podchodził do niej mężczyzna odbierający pieniądze.

Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji wypłaciła z konta i przekazała oszustom ponad 15 tys. euro. Kiedy zorientowała się, że mogła paść ofiarą przestępstwa powiadomiła o zdarzeniu ostrowskich funkcjonariuszy.

Na podstawie posiadanych przez policjantów informacji związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy poniżej.

Osoby, które rozpoznają tych mężczyzn proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Telefon 62/ 73 77 270 lub 62/ 73 77271, 62/ 73 77 272, lub całodobowy numer 62 73 77 211.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czytelnik
4 lat temu

Pan Piotr ma troche racji zawsze jak dzwonią do seniora to osoba ma konto w banku i dużo kasy tym się policja powina zainteresować bo to podejrzane

123
odpowiada  Czytelnik
4 lat temu

Ktoś daje cynk, że dana osoba ma sporo kasy na koncie, przecież takie rzeczy nie są jawne także to bardzo dziwne i podejrzane …

Łostròw
4 lat temu

To Biedroń z mężem

Andrzej
4 lat temu

ten jeden wygląda jak ogar

Jarek
4 lat temu

A po 4 idź do szkoły

dziadek
4 lat temu

i co z tego że ich złapią ?Śmieją się z tego śmiesznego prawa które w ostateczności zapewni im chwilowe bezstresowe dostatnie życie w kurorcie z darmową opieką lekarską .

piotr
4 lat temu

Uważam że wielki czas sprawdzic pracowników banków w których do takich przestępstw dochodzi gdyż ci ludzie mają największy dostęp do danych na kontach bankowych a także do danych osobowych wraz numerem telefonu

hej
4 lat temu

A gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało,
Że to nie są milicjanci, że to byli przebierańcy!
Czas już jest na finał, pointa się zaczyna:
Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał.

Michał
4 lat temu

Fałszerzy a nie fałszerzów

Ciekawe
4 lat temu

Skąd pewność ze to fałszywi a nie prawdziwi policjanci?

Fałszywy Driver
4 lat temu

Nasówa się dóżo pytan:

po pierwsze: skond miała tyle pieniażnków i czemu w euro? czyszby sama kogoź wczeźniej okradła?

po drógie: jakim nietrzeźwym albo gupim trzeba bydź by dać siem oszókać metodom na policjanta

Kina
odpowiada  Fałszywy Driver
4 lat temu

A po trzecie : Skąd te kanalie złodziejskie wiedzą że akuratnie ta osoba ma taką sumę pieniędzy na koncie w banku.

senior1
odpowiada  Fałszywy Driver
4 lat temu

Po czwarte, co za nieuki piszą posty na poziomie pierwszej klasy.

Rafiti5
odpowiada  Fałszywy Driver
4 lat temu

Wiedzą stąd,że takich mamy w banku ludzi
A skąd niby mieliby wiedzieć.

22
0
Napisz co o tym sądziszx