Wizerunki fałszywych policjantów

Udostępnij
Tweet

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego poszukują mężczyzn mogących mieć związek z kradzieżą pieniędzy metodą „na policjanta”. W tym celu publikujemy zdjęcia i krótkie nagranie. Osoby, które rozpoznają mężczyzn proszone są o kontakt z Policją.

+

4 lipca około godziny 13:30 mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Mężczyzna poinformował seniorkę, że aktualnie prowadzona jest akcja mająca na celu zatrzymanie fałszerzów pieniędzy.

Fałszywy policjant poprosił kobietę o wypłacenie oszczędności z banku, twierdząc, że pieniądze są naproszkowane, jednocześnie poinformował, że w drodze do banku zostanie ona „zaczepiona” przez innego policjanta, który przekaże jej telefon służący do kontaktowania się.

W trakcie drogi do banku, nieznany mężczyzna przekazał kobiecie urządzenie przypominające telefon komórkowy. Seniorka poszła do banku i wypłaciła ponad 9 tysięcy euro. Kwota ta została przekazana nieznajomemu mężczyźnie. Będąc już w domu otrzymała kolejny telefon. Seniorka ponownie poszła do banku i wypłaciła 6 tysięcy euro. 77-latka tłumaczyła, że po wyjściu z banku za każdym razem zgodnie z przekazanymi „wytycznymi” mówiła do urządzenia „HALO,HALO” i po pewnym czasie podchodził do niej mężczyzna odbierający pieniądze.

Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji wypłaciła z konta i przekazała oszustom ponad 15 tys. euro. Kiedy zorientowała się, że mogła paść ofiarą przestępstwa powiadomiła o zdarzeniu ostrowskich funkcjonariuszy.

Na podstawie posiadanych przez policjantów informacji związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy poniżej.

Osoby, które rozpoznają tych mężczyzn proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Telefon 62/ 73 77 270 lub 62/ 73 77271, 62/ 73 77 272, lub całodobowy numer 62 73 77 211.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janusz
4 lat temu

A skąd wiedzieli ze ta pani ma tyle kasy na koncie. Mafia siedzi w banku. Heh

Henia
4 lat temu

W banku fałszywe pieniądze już lete wypłacić 6tys euro…. Hahahah

ssd
4 lat temu

w chu.. widać na tych zjęciach

mm
4 lat temu

Dobrze prześwietlić ludzi z banku .Ktoś te dane o lokatach i ich właścicielach z danymi adresowymi musi przekazywać.Dlaczego ludzie którzy nie mają nic, takich telefonów nie otrzymują? Robi się tylko wielkie halo na zasadzie „ścigaj złodzieja tylko go nie złap”. O naiwności seniorów już nie będę pisać bo już chyba wszystko napisano.Starym babciom można tylko doradzić żeby mniej kryminałów oglądały bo potem każdy głupi w realu może im wmówić że biorą udział w wielkiej akcji policyjnej.

Lp
4 lat temu

Ja ich znam to są przecież Ci oszuści.

ggg
4 lat temu

starsza kobieta wypłaca 9tys euro a pracownica banku nic, zero zapytania, wiadomo nie jej sprawa ale na logike bo tyle sie o tym mowi mogłaby zapytac, kobieta opowiedziałaby historie i wiadomo że nie doszłoby do wyłudzenia. ehh

123
odpowiada  ggg
4 lat temu

Pytanie tylko dlaczego dziwnym trafem oszuści trafiają na osoby, które mają spore oszczędności …
Przypadek ???

ggg
odpowiada  ggg
4 lat temu

Racaja, może to juz jakas zorganizowana grupa, ciezki stwierdzic, jednak od tego jest kto inny już.

22
0
Napisz co o tym sądziszx