Przejęto Spółdzielnię Mleczarską z Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Po 130 latach Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Ostrowa Wielkopolskiego została przejęta. Teraz będzie podlegać pod Spółdzielnię Mleczarską z Koła, która prężnie się rozwija i ma 100% polski kapitał. Dzięki temu spółdzielnia – matka pozyskała rynek skupu mleka wielkości 30 tysięcy litrów dziennie.

+

Za przyłączeniem ostrowskiej spółdzielni do OSM Koło zagłosowało 22 z 23 delegatów. Cena skupu mleka w 2018 r. w ostrowskiej spółdzielni wynosiła 1,18 zł/litr. Lokalny zakład skupia się na produkcji twarogów czy kefiru. Nie produkuje natomiast proszku.

OSM Koło przejmuje nieruchomości, niezadłużoną mleczarnię oraz 113 dostawców mleka. Wcześniej przejęto mleczarnię z Ostrzeszowa i Kępna. Kolska Spółdzielnia liczy obecnie 2897 członków, a fundusz udziałowy wzrósł z 53 mln zł do 59 mln zł. W ubiegłym roku pożyczki z funduszu hodowlanego otrzymało 171 dostawców na sumę 4,8 mln zł.

Sprzedaż produktów mleczarskich do sieci handlowych wiąże się z marżą raptem 1,2%. Pozostały zysk trafia do sieci handlowych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Trudno w to uwierzyć jakie wozy przysłano do "takiej" drobnostki
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
smakosz serów
4 lat temu

wyroby z Koła są ohydne, do kefirów i maślanki wala mleko w proszku a masło ma dziwny smak…

ddd
4 lat temu

Osm Ostrów przetrwało wojnę nie przetrwało kulasa i resztę tej bandy

miastowy
4 lat temu

Jeżeli w artykule jet napisane że dostawców jest 113 imleczarnia należy do rolników to dalaczego tak ważną decyzje podjeło tylko 23 delegatów dlaczgo nie głosowało resztę rolników przecież też są udziałowcami chyba że tylko byli do odciągania udziałów

miasto
4 lat temu

To jest spóldzielnia – włascicielami sa okoliczni rolnicy. Oni tam maja swe udziały. wybieraja rade, prezesa, dziela dobre i złe. Wiec to rolnicy – udzialowcy doprowadzili do tego upadku czy bankructwa.
Kmioty ze wsi mysla,że dzisiaj prowadzic biznes to wytarczy zmienic prezesa i drzec mordy na zebraniach . Buraki na studia – ekonomia, zarzadzanie, prawo i ksiegowość . Przy gnoju to nie jest potrzebne , ale w prowadzeni interesu dzisiaj TAK . Jak tam korzystaliscie ze wsparcia posłow i samodządowców a nie ekonomistów to macie co ? g….. w garsci.

Prawnik
4 lat temu

W 1,5 roku nie idzie doprowadzić do upadłości. Wpisy świadczą o waszej inteligencji.

rrr
odpowiada  Prawnik
4 lat temu

W 1,5 roku można doprowadzić do bankructwa prawnik nie jesteś w temacie twój wpis też swiadczy o twojej inteligencji

Rolnik z cegieł
4 lat temu

Pani Prezes doprowadziła z radą do bankructwa? Proszę głośno o tym mówić. Rozliczyć należy ją, bo od przyszłego miesiąca osm koło będzie po audycie zamykać działy. Kulas gdzie teraz jesteś, gdzie?

ttt
4 lat temu

Rolnicy to byli niewolnikami tej mleczarni mieli sprawy sądowe były narzucane kary wiele by tu można opisywać .To czemu tak dużo dostawców odeszło a ilu jeszcze złożyło wymowienia

Jan
4 lat temu

Doprowadziła do upadłości osm A otrzymała absolutorium, w jakim kraju to możliwe? Pytam…

Ostrowiak
odpowiada  Jan
4 lat temu

Do jakiej upadłości???Właścicielami są rolnicy i postanowili się połączyć z większą mleczarnia proste ostatnie 15 lat nie inwestowali …..postawili restaurację….nie wiadomo po co komu to ….trzeba było zainwestować w produkcję rolnicy zrobili jak zrobili

Rolnik
odpowiada  Jan
4 lat temu

Zasłużyła nam przez 1,5 roku mleczarnię, rolnicy by ratować przed komornikiem oddali za długi majatek do osm koło. Za darmo oddali, za długi.

ttt
4 lat temu

Będzie miała co opowiadać wnukom oni wstydu nie mają

55
0
Napisz co o tym sądziszx