OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nowa neurologia w ostrowskim szpitalu (aktualizacja)

Dziś uroczyście otwarto oddział neurologiczny w ostrowskim szpitalu. Poprzedni, znajdujący się na 1. piętrze, pozostawiał wiele do życzenia.

+

Osiemnaście lat miał najmłodszy pacjent, który z udarem trafił do ostrowskiego szpitala. Od dziś każdy pacjent z problemami tego typu będzie mieć do dyspozycji nowoczesną i funkcjonalną bazę na wyremontowanym Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym.
Symboliczne otwarcie odbyło się 27 czerwca 2019 r.

– „W imieniu Dyrekcji szpitala dziękuję Panie Starosto, Panie Wicestarosto Państwo Radni, że mimo trudności finansowych, które wszyscy przeżywają wszystkie samorządy powiatowe wyasygnowaliście kwotę 3 mln zł na ten cel. W zasadzie to nie był remont, lecz od podstaw wybudowaliśmy na wskroś nowoczesny i przyjazny dla pacjentów oddział. Mam nadzieję, że to nie ostatnia inwestycja, bo czekają kolejne oddziały” – powiedział Dariusz Bierła, Dyrektor Ostrowskiego szpitala.
Oddział Neurologiczny w ostrowskim szpitalu powstał w 1973 r. początkowo w budynku obecnej psychiatrii. W 2012 otwarto 16 łóżkowy pododdział udarowy. O tym jak oddział się rozwija świadczą liczby. W 2012 r. przebywało w nim 1500 chorych, z czego niecałe 400 stanowili pacjenci z udarami. W 2018 leczono 1800 chorych, z czego ponad 700 to hospitalizowani po udarach. Przy okazji nowego oddziału wspominano tych, którzy kierowali i tworzyli ostrowską neurologię: Halinę Przybysz, Beatę Malinowską i Halinę Tomczyk. Specjalnym dyplomem uhonorowano obecną na uroczystości Halinę Przybysz.

– „Dziś w nas wielka radość, bo jak może być inaczej jeśli z obecnego oddziału przenosimy się w zupełnie inny, najwyższy standard. Teraz nie będę spuszczać głowy wchodząc na oddział, tak jak to się zdarzało do tej pory. Zawsze będę głośno mówić, że gdyby nie radni nie byłoby tego sukcesu. Wyasygnowanie z budżetu, który ma tyle potrzeb, 3 mln złotych to naprawdę duży wysiłek. To -nasta inicjatywa w szpitalu i do 60 mln już zainwestowanych środków dokładamy następne” – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Na społeczną potrzebę inwestowania w obszar neurologii wskazywała także obecna kierownik oddziału Justyna Lisowska.

– „Na udar mózgu może zachorować każdy, a im człowiek starszy to ryzyko wzrasta. Najmłodszy pacjent z udarem miał lat 18, najstarszy 97. O tym, jakie ważne jest istnienie oddziałów, świadczy fakt, że śmiertelność w Polsce w ostrych udarach zmalała o 50 proc. Jeżeli byliście kiedyś na naszym oddziale, widzieliście dotychczasowe warunki, a za kilka chwil przekroczycie próg nowego oddziału. Zobaczycie, jakie znaczenie ma ta inwestycja. Pacjenci będą leczeni i rehabilitowani w świetnych warunkach, w salach, które są w XXI wieku” – powiedziała J. Lisowska.

Zamiast przecięcia wstęgi kierownikowi Oddziału Neurologicznego Justynie Lisowskiej, Oddziałowej Wiolettcie Zawadzkiej i Dyrektorowi Szpitala Dariuszowi Bierle Starosta Ostrowski, Przewodniczący Rady Powiatu oraz Wicestarosta Ostrowski wręczyli symboliczne klucze.

Nowy obiekt poświęcił ksiądz Marcin Kierzek.

31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karol
odpowiada  lekarz
1 rok temu

tak doktorku tylko u nas w Polsce jedna rzecz nie pasi Lekarze są dla ludzi a nie ludzie dla lekarzy i wy tego nie rozumiecie

lekarz
1 rok temu

mój komentarz dotyczył tylko i wyłącznie ludzi, którzy okreslają lekarzy jakże sympatycznym terminem “skur..syny doktorzyny” nawet się rymuje !!! wzajemnie zdrowia życzę i jak najdalej od wszelkiej maści skur..synów

Lividium
1 rok temu

Do ( lekarza ) zapamietaj słowo ma wielka moc i wraca ze zdwojoną siłą nie zycze tobie tego skamlenia i pełzania bo wszystko przed toba zdrowia zyczę

lekarz
1 rok temu

do Karola wiesz misiu co jest piękne? to że do końca życia przed tymi “sur..synami doktorzynami” będziesz skamleć jak pies i pełzać jak glizda … buziaczki

??
odpowiada  Jak to jest ?
1 rok temu

Co to przysięga Sokratesa??????

Karol
1 rok temu

dajcie spokuj debile po h….. wam ładne oddziały jak na na kasę chorych ludzi w du…. macie dzisiaj jak ktoś kasy nie ma to umiera proste… tą ścieme z tymi zdjęciami to se wsadzcie w d….. normalni ludzie co całe życie ZUS I KURS płacili to dzisiaj w kilometrowych kolejkach czekają a te skur….e doktorzyny dorabiają się na sprzęcie z NFZ a co musisz iść prywatnie …. mafia w białych fartuchach i tyle .Złodzieje wiem co piszę sam choruje i jak bym kasy nie płacił to dzisiaj piach .

Iza
1 rok temu

Brawo radni powiatowi. Dzięki waszym decyzjom mamy piękny ostrowski szpital.

Chory
1 rok temu

SOR,,, coś strasznego chory żeby być jakoś załatwiony po ludzku musi się napić i drzeć ,,mordę ,, wtedy wszyscy się boją i tomografik się zleci a chory cierpiący a grzeczny niech sobie leży. Przykre doświadczenie chorego. Oby Neurologia była dla wszystkich pacjentów

Alf
1 rok temu

To do tych pięknych wnętrz brakuje jeszcze prawdziwych lekarzy z powołania. Już dwa razy miałem przypadki źle postawionej diagnozy i tylko dzięki mojemu uporowi i tłumaczeniom o historii wczesniejszej choroby udało się niemalże zmusić do badania krwi i pozostawienia córki na oddziale. Rozpoznanie-wczesne stadium sepsy, a przed moją interwencją pani “doktor” na dyżurze stwierdziła przeziębienie. Takie asy tam pracują.

Jak to jest ?
1 rok temu

Bardzo trudno dostać się na studia medyczne , trzeba naprawdę być zdolnym uczniem ( biologia , chemia , fizyka itp. )
Jeśli taka zdolna osoba uzyska indeks , studiuje , kończy studia na państwowej uczelni , to winna mieć obowiązek odpracowania tego drogiego procesu kształcenia . Wiem , że brzmi , jak za komuny , ale ja tak miałem na innych studiach , trzeba było odpracować to, co Państwo Polskie w ciebie zainwestowało ! Po co kształcimy młodych lekarzy ? Leczyć nas nie ma kto … Najlepiej prywatny gabinet i kasa leci … Gdzie przysięga Sokratesa ? Gdzie są ci młodzi ludzie , którzy każdego roku kończą studia medyczne w Warszawie , Poznaniu , Wrocławiu , Gdańsku , Łodzi , Szczecinie ?? I innych miastach ?? O co tutaj chodzi ?

31
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x