OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powstanie nowy blok OTBS

W IV kwartale tego roku ruszy kolejna inwestycja Ostrowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Nowoczesny, wielorodzinny budynek powstanie u zbiegu ulic Kujawskiej i Olsztyńskiej.

+

Miasto wniosło aportem do spółki działkę pod budowę kolejnego budynku OTBS. Ma to być budynek dedykowany młodym rodzinom z dziećmi, ale także przystosowany dla osób starszych i niepełnosprawnych. W czterokondygnacyjnym budynku (parter + 3 piętra) znajdzie się 28 lokali mieszkalnych o powierzchni od 34 do 63 m2. Będą to mieszkania 1- ,2- i 3-pokojowe. Każde mieszkanie będzie posiadało duży balkon oraz komórkę lokatorską, a dodatkowo do dyspozycji mieszkańców będzie rowerownia i wózkownia. Wokół budynku powstaną także miejsca parkingowe. Projekt zakłada 1,5 miejsca parkingowego dla każdego mieszkania.

– W poprzedniej kadencji OTBS oddał jeden blok przy ul. Wańkowicza, ale zainteresowanie mieszkaniami było bardzo duże i wciąż w Ostrowie panuje swego rodzaju głód mieszkaniowy – mówi prezydent Beata Klimek. – Z jednej strony staramy się więc rozwijać budownictwo w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych prowadzonego przez MZGM, z drugiej wspieramy OTBS, by tych mieszkań powstawało jeszcze więcej. To jedno z wielu naszych działań, aby zatrzymywać młode rodziny w naszym mieście, aby zechciały tutaj żyć, pracować i budować swoją przyszłość.

Nowy blok OTBS to inwestycja o wartości ponad 5,3 mln zł. W ramach tej kwoty 3 mln zł stanowił będzie preferencyjny kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dodatkowo 1 mln zł wniosło miasto jako wkład własny do spółki. Pieniądze te jednak wrócą do miasta po zakończeniu inwestycji, jako grant z BGK.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
usmiech
1 rok temu

a na ul kujawskej sa balkony jednoosobowe

mieszkaniec
odpowiada  Ostrów
1 rok temu

Obawiam się że miejsc parkingowych więcej nie będzie. Jedno mieszkanie jedno miejsce. Jedynie prywatny dom z działką rozwiąże twój problem.

mieszkaniec
odpowiada  Marcin
1 rok temu

Nie pomyślałeś, by kupić jakiś domek zadbany i to co wydajesz na wynajem i nie jest twoje spłacałbyś raty kredytu.

Marcin
1 rok temu

W Ostrowie jest kryzys z mieszkaniami w porównaniu do Kalisza . Tu za kawalerkę trzeba zapłacić jakieś 1000 plus czynsz 400 w Kaliszu to jakieś 500 plus czynsz 400 . A mieszkanie z 2 pokojami … To już ceny z dupy wzięte a jak nie cena to kaucja z 7000 . I jak tu młodzi mają żyć na swoim

Lato
1 rok temu

która firma będzie wykonawcą ?????

Tomasz
1 rok temu

Zamiast sensownie zaplanować zagospodarowanie całego terenu i stworzyć w tym miejscu nowe śródmieście (Nowy Ostrów) będzie zabudowa bez ładu i składu. Ale cóż. Taką mamy ,,specjalistkę” w urzędzie, że buduje przedszkole przy skrzyżowaniu (Spalineczka), halę sportową w centrum miasta i bez miejsc parkingowych, więc co się człowiek dziwi?

1
1 rok temu

Teraz w każdej rodzinie po parę aut to pasowało by żeby powstał również duży parking.

Wroclovegirl
1 rok temu

Prawda miejsc parkingowych jak na lekarstwo….
Bywam czasem w gosciach w Ostrowie na ul .Konopnickiej i zawsze jest tam problem pod samym blokiem zeby zaparkowac :/ uliczka pod blokiem jest okropnie wąską, ledwo mozna tam przejechać autem i bardzo , bardzo trzeba uważać zeby nie zahaczyc / urwac komus luterko… Mozna rowniez zaparkowac przy parkingu od str biedronki ale tam rowniez bywa problem zeby znalesc miejsce…przy budowaniu takich blokow powino sie myśleć o planie zagospodarowania przestrzennego w postaci duzego parkinku i korytarzy komunikacyjnych skoro ma sie ku temu duza dzialke i miejsce na wybudowanie nowych miejsc zamieszkania. Parking powinien byc na tyle przestronny aby parkowanie bylo na nim funkcjonalne 🙂

Ostrów
1 rok temu

Fajnie ale też róbcie wiecej miejsc parkingowych co z tego że będzie blok!

Mjetek
1 rok temu

Czy mpzna juz skladac wnioski?

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x