Śmiertelny wypadek z udziałem szybowca (nowe zdjęcia i info)

Udostępnij
Tweet

O 13.30 doszło do wypadku lotniczego z udziałem szybowca, biorącego udział w Szybowcowych Mistrzostwach Polski Ostrów Glide. Zdaniem jednego ze świadków –  W ostatniej chwili, szybowiec leciał pionowo i uderzył w ziemię. Wypadek miał miejsce na polu, koło miejscowości Szczury k. Ostrowa Wielkopolskiego. Lekarz stwierdził na miejscu zgon pilota z powodu wielonarządowych obrażeń ciała. 

+

Członek Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych poinformował, że zostały zabezpieczone rejestratory lotu, ponieważ pilot szybowca brał udział w zawodach lotniczych. Wstępny protokół komisji będzie znany w przeciągu miesiąca. Kolejne ustalenia mogą potrwać kilka miesięcy.

Zawody w niedzielę zostaną wstrzymane. Ich kontynuacja ma nastąpić w poniedziałek. Zawodnik był doświadczonym pilotem i należał do aeroklubu Żar (koło Bielska-Białej).

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wypadła z drogi. To nie jej wina?
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zuba
4 lat temu

Kawior Kaczorowi byś dupę lizał za darmo cwelu

Zuba
4 lat temu

Kawior ty śmieciu z PiS-u

Jan
4 lat temu

Droga redakcjo dlaczego są widoczne numery rejestracyjne szybowca na fotografiach?

jjkjdkdjd
4 lat temu

lepiej siedziec w domu i nic nierobic,nigdzie nie podrozowac,bo gdzie sie nie ruszysz to smierc za progiem.od czasu do czasu piwko wypic,bzyk i do lozeczka a nie zachciewa im sie cudowianek

Junek z gwizdalek
4 lat temu

Mi to sie wydoje ze jemu zgosl silnik i spodl

anna
odpowiada  Junek z gwizdalek
4 lat temu

ale wsiok z ciebie masakra

roda
4 lat temu

Szok do rodziny masakra

75thecrow
4 lat temu

Piękny sport zazdroszczę wszystkim pilotom szybowców ,szkoda śmierci pilota ale lepiej zginąć uprawiając swoją pasję niż z kapcieć w fotelu

30
0
Napisz co o tym sądziszx