Upał jest, to kierowcy piją

Udostępnij
Tweet

Od wczoraj żar leje się z nieba. Niektórzy kierowcy szukają orzeźwienia w alkoholu, co przekłada się na dużą odpowiedzialność prawną.

Koło północy patrol ruchu drogowego zatrzymał we Franklinowie kierowcę w wieku ok. 55 lat. Wracając z pracy około kilkunastu kilometrów, zatrzymał się w sklepie, by ugasić pragnienie. Wypił piwo, zapalił papierosa i ruszył do domu. Po krótkiej chwili zatrzymała go drogówka. Wydmuchał prawie pół promila. Ford Fusion trafił na policyjny parking, a kierowcę czeka odpowiedzialność, w tym m. in. utrata prawa jazdy czy grzywna do 5 tysięcy złotych. 

Dzisiaj rano inny kierowca Fiata Punto, tym razem na ul. Radłowskiej w Ostrowie Wlkp., wpadł w ręce patrolu ruchu drogowego. Ich uwagę zwróciła rozbita przednia szyba. Dodatkowo kierowca jechał ze stale wpiętymi pasami bezpieczeństwa bez uprzedniego ich założenia.

35-letni mieszkaniec podostrowskiej wsi wydmuchał prawie promil. Żona przekonywała, że wczoraj wieczorem wypił przy niej tylko półtora piwa. Stężenie alkoholu wskazuje, że musiał przyjąć dzisiaj rano równowartość co najmniej 2 piw.

Za to przestępstwo grozi mu grzywna co najmniej 5 tysięcy złotych, utrata prawa jazdy na okres minimum 2 lat.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  22-latkowi grozi do 10 lat więzienia
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krotoszyn lukasz
4 lat temu

Nasze caddy….. A miało być zezlomowane

?
4 lat temu

Do Gregor!
Ty debilu sam jesteś żmija jadowita!
Piszesz bo może to ty prowadziłeś po pijaku któreś auto i bronisz takich świrów!
I uważaj aby cię żmija w ciemnościach nie ukąsiła bo zdechniesz gnoju w cierpieniach!
Lub walnie cie taki pijany za kółkiem na pasach i co wtedy powiesz idoto!

18
0
Napisz co o tym sądziszx