Ostrowianin w grupie mającej broń, amfetaminę i MDMA

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zabezpieczyli blisko kilogram MDMA i ponad 100 gramów amfetaminy. Do sprawy zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Dodatkowo w mieszkaniu 22 i 26 latka kryminalni zabezpieczyli broń gazową i amunicje.

+

Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21-26 lat w związku z posiadaniem dużej ilości narkotyków. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli biały proszek i zbryloną jasno-brązową substancję. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i MDMA. Ponadto w miejscu zamieszkania 26-latka policjanci znaleźli kilkanaście sztuk amunicji, a u 22-latka ujawnili i zabezpieczyli broń gazową.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Ostrowscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm podejrzanym tj, 21 i 26- latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości zakazanych środków odurzających. Dodatkowo 26 i 22-latek usłyszeli zarzuty z art 263§2 KK: Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dwóch zatrzymanych to mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, trzeci mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.

Sąd na wniosek Policji i prokuratora zastosował wobec dwóch mężczyzn tymczasowy areszt, wobec kolejnego poręczenie majątkowe oraz dozór Policji.

Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a jeżeli w grę wchodzi ich znaczna ilość karą nawet do lat 10. Natomiast za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar szklarni
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
człowiek ze wsi może wyjść, wieś z człowieka nigdy
4 lat temu

Niejeden z podostrowskiej wsi przyjechał do wielkiego miasta ostrów szukać lepszych dni. Nawet wyszło. Szkoda że bajka już się kończy niestety bez happy endu.

Kocoń
4 lat temu

Eee tam pruk pruk na policji i do chaty!!!! Taka to nasza ostrowska mafia jest! Gdzie zasady? Zostały na dołku panowie!

e tam
odpowiada  Kocoń
4 lat temu

Jakie miasto taka „mafia”. I co się dziwić, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

Przyjazny
4 lat temu

Wśród najniebezpieczniejszych miast w województwie wielkopolskim Ostrów jest na 5 miejscu. A gdy dodać walkę pani prezydent z homofobią, ksenofobią, faszyzmem oraz walkę Wójcickiego i Kornaszewskiego o demokrację (KOD), to strach mieszkać w tym mieście.

Okoj
4 lat temu

Szwalek się doigra wykonu wielki diler osw

22
0
Napisz co o tym sądziszx