OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dwoje rowerzystów potrąconych w sobotę

Do dwóch potrąceń rowerzystów doszło w sobotę w ciągu dnia. Najpierw 13-latek został potrącony na Konopnickiej, a później rowerzystka w Przygodzicach.

+

O godzinie 13:00, 13-letni rowerzysta jechał chodnikiem wzdłuż ulicy Konopnickiej. Przejeżdżając przez wjazd do marketu Biedronka, został potrącony przez samochód osobowy. Rowerzyści na szczęście nic poważnego się nie stało, ale mimo to został zabrany do szpitala. Policjanci, z uwagi na jego wiek i dokonane przewinienie, przeprowadzili rozmowę wychowawczą w obecności rodzica. Kierującego autem ukarano mandatem karnym.

2 godziny później kierowca wyjeżdżając Mercedesem spod jednej z firm w Przygodzicach, wymusił pierwszeństwo na rowerzystce, doprowadzając do zderzenia z nią. Poszkodowaną w stanie przytomnym zabrano do szpitala.

31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
fanroweru
1 rok temu

@jaja @1Ja nie chcę 1metra, taki jest przepis”GŁĄBY”. Specjaliści mówią o 2-3m, bezpieczna odległość przy wyprzedzaniu. Na ulicy Limanowskiego od cmentarza do Alei Slowackiego można jechać po ścieżce rowerem w obie strony tak pokazują znaki.

1
odpowiada  Imię
1 rok temu

Jeśli wymagasz szacunku od innych to najpierw okaż go sam …
Tak jak ktoś napisał – zjeżdżanie ze ścieżek/chodników wprost pod auta, przeciskanie się na milimetry między autami w korkach, skręcanie w lewo od prawej krawędzi jezdni bez uprawnienia się czy ktoś nie wyprzedza to niestety chora norma wśród pedalarzy, w d***e macie kierowców to kierowcy mają was również tam !!!
Wielkie oburzenie bo 1 metr haha

jaja
odpowiada  Imię
1 rok temu

fan roweru chce metra przy wyprzedzaniu rowerzysty a rowerzysta jak zjeżdża z chodnika na jezdnie nawet się nie oglądając prosto pod samochód jakoś nie przejmuje się tym że miejsca może mieć za mało. nie dziwie się że kierowcy nie szanują rowerzystów którzy nie szanują ani pieszych ani kierowców ani często nawet siebie nawzajem patrz jazda limanowskiego ścieżką rowerową pod prąd.

123
1 rok temu

mówimy o poruszaniu sie rowerem po chodniku dla pieszych – tylko dla pieszych bez wzgledu na wiek , uprawnienia itp.,

fanroweru
odpowiada  Imię
1 rok temu

Ja bym nie zaorał drogi dla rowerów, tylko poprawił infrastrukturę. Wjazdy na ścieżki i zjazdy żeby były równo z jezdnią. Tak samo przejazdy przez skrzyżowania. często korzystam z jezdni, tam gdzie nie ma ścieżki. Jak kierowcy się zachowujecie przy wyprzedzaniu rowerzysty, zachowujecie przepisowy 1m od wyprzedzanego rowerzysty? Wyprzedzacie na trzeciego, wciskając się pomiędzy samochód jadący z przeciwka i rowerzystę. Trochę empatii i wszyscy będą zadowoleni.

rowerzysta i kierowca
odpowiada  rower
1 rok temu

Niestety źle mówisz. Młody miał szczęście bo do 13 roku życia wg przepisów każdy musi poruszać się chodnikiem. Gdyby miał 14 to już ulicą. Chore prawo, ale tak to jest 🙂

rower
1 rok temu

tak czytam te komentarze i dochodze do wniosku ,że najlepiej jak kazdy powtornie zapozna sie z prawem o ruchu drogowym i bedzie koniec z polemikami .
Dla mie MK dla 2 osob – somochód wyjezdzajac z parkingu, posesji, bramy ma obowiazek itp ., który to ob. przekroczył i dostaje MK . Rowerzysta porusza sie po chodniku wbrew prawu dostaje MK . Ale rowerzysta ma jest nieletni, nie ma karty rowerowej – ale podlega opiece rodzica i w tym zakresie to rodzic za brak nadzoru, udostepnieniu roweru itp ., dostaje MK – Koniec dyskusji . czytac komentarze wynikajace z Ust. o RD . i obejdze sie od własnych interpretacji . Jest chodnik dla pieszych rowerzysta, nie ma tam nic do szukania . Rowerzysta nie posiada karty rowerowej karany KM itp ., proste prawo drogowe – ale ktos to musi respektowac czyli POLICJA a jak widac coraż wiecej zagrożenia dla rowerzysty i z powodu rowerzystów . wiec Psy wylazic z budy i szczekac na rowerzystów .

C.
odpowiada  Imię
1 rok temu

Wsadzić ci SPD’a w dupę, czubku jeden?!

emeryt
odpowiada  ?
1 rok temu

Proszę poczytać odeks drogowy dla rowerzystów, kiedy rowerzysta może przejechać przez przejście, a niwe wprowadzac w bląd.

DOZER
odpowiada  Imię
1 rok temu

jaki głąb , bo co , napisał prawdę ?????
prawda boli widać .

31
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x