Chemiczne opryski i zakaz wstępu do lasu

Udostępnij
Tweet

W dniach 25.05 – 16.06 zostanie przeprowadzony lotniczy zabieg ochronny nad lasami w powiecie ostrowskim. W tym roku liczba owadów zaliczanych do szkodników wzrosła tak bardzo, że stają się one realnym zagrożeniem dla naszych lasów. Konieczne staje się zastosowanie szczególnych środków – przekonują przedstawiciele Nadleśnictwa Antonin.

+

Z jakimi szkodnikami walczą leśnicy? Widoczne na zdjęciach larwy borecznika z zapałem ogryzają igły, nieraz całkowicie ogołacając sosnowe gałązki. Z kolei gąsienica barczatki sosnówki jest w stanie zniszczyć w ciągu swojego życia około 1000 igiełek. Po uszkodzeniu igieł, pędów i pączków mogą zamierać nie tylko pojedyncze drzewa, ale i całe drzewostany!

Ale najgroźniejszym szkodnikiem pozostaje brudnica mniszka. Gąsienice mogą przenosić się z wiatrem z pobliskich drzew na kolejne. Jedna gąsienica w ciągu swojego życia uszkadza około 300 igieł sosny i aż 1000 igieł świerka.

Szczególne działania, jakie leśnicy są zmuszeni podjąć, mają ochronić nasz las. – Za nami długie miesiące zbierania danych i obserwacji. Sytuacja niestety nie rozwinęła się po naszej myśli. – dodają.

Miejsca zabiegów oznaczone zostaną żółtymi tablicami informacyjnymi. Rozesłano informacje do urzędów gmin, powiadomiono straż pożarną, policję, Związek Pszczelarzy, Związek Wędkarski, Inspektorat Weterynarii, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, zakłady usług leśnych pracujące na terenie nadleśnictwa.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
aa
5 lat temu

ludzie powinnisice zakaazac tego typu praktyki chemikaltrails te samoloty zatruwają nam zycie kiedys nie było oprysków lasów i było wszystko dobrze a teraz chcą nas wykończyć

darek k.
5 lat temu

moge w chynowej isc do lasu, bo chce zrobic na zime ? Kałuzny chynowa

Senior to debil
odpowiada  darek k.
5 lat temu

Co Ty tam koleżko „audi” chcesz robić w tym lesie ???

3
0
Napisz co o tym sądziszx