OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Tężnie w Parku Miejskim jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku w Parku Miejskim staną pierwsze miejskie tężnie solankowe.  To znana od wielu lat forma haloterapii. Spacer oraz inhalacje w tężni solankowej to jedna z najprzyjemniejszych form terapii w przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, a także alergii.

+

Już kilka sesji po 30 minut pozwoli Ci zaobserwować znaczną poprawę samopoczucia. Dla zdrowia pobyt w tężni solankowej jest równoznaczny z kilkudniowym pobytem nad morzem. Dobroczynny wypływ mikroklimatu powstającego wokół tężni doceniany jest od wieków przez kuracjuszy na całym świecie.

Tężnie solankowe są już nie tylko domeną miejscowości uzdrowiskowych. Coraz częściej można spotkać je w centrach dużych miejskich aglomeracji, bo to także jedna z form walki ze smogiem i dużym zanieczyszczeniem powietrza. Solankowy mikroklimat pozwala nawilżyć oraz pobudzić drogi oddechowe, które szybciej pozbywają się zanieczyszczeń.

– Wiem, że nasi mieszkańcy już nie mogą doczekąć się tej inwestycji. Teraz nie będzie trzeba jeździć do sanatorium, aby skorzystać z tej formy terapii. Wystarczy znaleźć kilka minut na spacer do Parku Miejskiego – mówi prezydent Beata Klimek. – W dobie wszechobecnych alergii takie rozwiązanie na pewno poprawi samopoczucie i komfort życia naszych mieszkańców.

58 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
A skad sol
1 rok temu

W tych tezniach? Drogowa z Klodawy czy jednak lepsza?

McJ
odpowiada  Xiaomi
1 rok temu

Kim Jong Un jest z Korei, więc raczej nie podziękuje za chińskie fabryki.

Ttttt
1 rok temu

Uwaga, mam bardzo dobry pomysł na poratowanie miejskiej kasy, w związku z tą inwestycją miasto może wprowadzić nowy podatek – tj. opłatę klimatyczną. Nie ma za co.

Kundelki na forum !
1 rok temu

A prawda będzie taka, jak poprzednio przed wyborami ! Były szyderstwa – przystanek 23 Stycznia,centrum przesiadkowe,basen,lodowisko, itp. Teraz hala i tężnie ! Powstały tamte obiekty,powstanie hala i tężnie i Caryca WYGRA ponownie ! TAKA PRAWDA – garstka etatowych forumowiczów,nienawidzących p.Klimek, nie jest w stanie zmienić rzeczywistości,więc kryje się pod nickami – aby nie być pośmiewiskiem po kolejnych wyborach ! No cóż,taki los kretów, w ukryciu, w ciemnościach – MARGINES !

Szlirierz ostrzący noże, nożyczki i łyżwy
1 rok temu

A kiedy feta i otwarcie przybytku?

Xiaomi
1 rok temu

A na otwarcie potężnych tezni Ostrowskich przyleci sam Kim Dzong Ung przeciąć wstęgę a w ramach wdzięczności za zaproszenie powstana w ostrowie wielkie fabryki chińskich inwestorów i bursztynowym szlakiem zawita do nas kolej z Chin….

LARPAK
1 rok temu

Tężnie solankowe. Pewnie dlatego kilka lat temu wycięli w parku miejskim drzewa od kina Komeda aż do ul. Ledóchowskiego drzewa, aby zrobić na nie miejsce.
Od tego momentu można było na przestrzał zobaczyć całą aleję Powstańców Wielkopolskich aż za obecne rondo. Bo po co ludziom w parku cień od drzew, przecież mógłby zasłonić widok betonowej dżungi.

SWIETY
1 rok temu

wreszcie będzie rozwój gospodarczy miasta , ja wynajmę dom 20 min spacerkiem do tezni cena pobytu z wyzywieniem 90 zł obiadokolacja +sniadanie

Alicja
odpowiada  Rozochocony wyborca Beaty Klimek
1 rok temu

A może skocznię nawet z punktem G?

bibrus
1 rok temu

Bez nowych inwestycji kapitałowo przemysłowych Ostrów stanie się miastem wymierających emerytów i desperatów pracujących w monopolistyczym Mahle.

58
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x