OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

500+ wkrótce także na pierwsze dziecko

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie ze zmianami, świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus” będzie przysługiwało również na pierwsze dziecko w rodzinie, bez względu na dochód. Ponadto ustawa obejmuje wsparciem dzieci przebywające w domach pomocy społecznej oraz w instytucjonalnych formach pieczy zastępczej.

+

Wnioski o przyznanie wsparcia na nowych zasadach, czyli bez kryterium dochodowego, będzie można składać w dwóch formach: w wersji papierowej – od 1 sierpnia 2019 r., a w wersji elektronicznej – od 1 lipca 2019 r.

Znowelizowana ustawa wprowadza trzymiesięczny termin – liczony od dnia urodzenia dziecka – na złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze na nowo narodzone dziecko. Złożenie wniosku w tym terminie będzie skutkowało przyznaniem tego świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Obecnie świadczenie 500 plus przysługuje – co do zasady – od miesiąca, w którym złożono wniosek.

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bjajdzi
1 rok temu

platfusy obiecali tym doroslym kalikom po 500 plus, za co, pytam sie za co im,

Totalniak
1 rok temu

Platfusy, żeby wygrać wybory będą obiecać 500+ nie tylko dla każdego dziecka, chociaż “piniędzy” miało nie być, ale rozszerzą ten zasiłek na każdą zużytą prezerwatywę z zawartością spermy.

Edek z krainy kredek
1 rok temu

Czy to prawda że nowoczesne platfusy to lesbijki geje biseksualiści transpłciowcy czyli lgbt i jeszcze + niewiadomo homo co i nie potrafią zrobić dzieci dlatego są przeciwko 500+? Głosujcie na platfusów nowoczesnych biedrońkowców oni na pewno zabiorą 500+ ale za to podatek nieco podniosą emerytura w okolicy 90 tki bedzie a strajkować nikomu nie przyjdzie do głowy bo piniędzy nie ma i nie będzie. A czy to prawda że zboczone platfusy nie głosowały za podniesieniem kar za pedofilie?

wyborca pana Nycka
1 rok temu

Uwaga jezeli ktos się brzydzi 500 + chętnie wezmę , a jego nazwisko nakleję na auto jako mój sponsor

PO-PIS
1 rok temu

A nie lepiej żeby Pis dążył do tego aby w Polsce godnie się zarabiało? A nie rozdawać pieniądze na lewo i prawo. Zasiłek powinien być dla tych co pracuja, A dla nierobów skierowanie do pośredniaka a nie pieniądze za darmo

khg
odpowiada  PO-PIS
1 rok temu

jest dla wszystkich jak masz dzieci, to jak ktos nie pracuje to dzieci maja głodne chodzic a ty masz na wszystko a dzieciak biede klepie, co z ciebie za czlowiek, widac ze z po

wyborca pana Nycka
odpowiada  PO-PIS
1 rok temu

czy ty wiesz ze obrazasz ludzi którzy pracują i wychowują dzieci , jak nie masz dziecito masz to masz tańsze smieci i więcej czasu na pisanie smiesznej krytyki

36
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x