Wywalczyli lepszy plac zabaw

Udostępnij
Tweet

Pamiętacie, jak jeszcze dwa lata temu wyglądał plac przy ulicy Rataja? To przeszłość. We wrześniu 2017 roku otwarty został tu nowy plac zabaw. Powstał on w ramach inicjatywy lokalnej, czyli realizowany był wspólnie przez miasto i mieszkańców osiedla. W czerwcu 2018 roku, również ramach inicjatywy lokalnej, plac został rozbudowany o kolejne elementy.

+

Już wtedy tamtejsza rada osiedla zapowiadała, że to jeszcze nie koniec i jak powiedzieli, tak zrobili. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Zębcowa w promocję swoich zadań zgłoszonych do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, wśród zwycięzców znalazły się: „Doposażenie placu zabaw przy ulicy Rataja” oraz „Siłownia zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych na Osiedlu Zębców”. Właśnie ogłosiliśmy na nie przetarg.

Plac zabaw wzbogaci się o nowe urządzenie dla maluchów wyposażone w zjeżdżalnie, daszki, ścianki wspinaczkowe, tunele oraz kolorowe elementy dekoracyjne. Siłownia natomiast to osiem urządzeń – koła tai-chi, rower ręce + nogi, twister + wahadło, wycisk siedzący, orbitrek, biegacz, wioślarz, wyciąg górny. Część urządzeń dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bodzio
5 lat temu

Uważam że to pieniądze wywalone w błoto cala masa bachorow się tam gania i halasuje zamiast się uczyć i pracować w polu w czasie wolnym. A jak złożyłem petycję o koncik do spożywania napojów pod sklepem to na To niema !

ktoś
5 lat temu

A może by jakiś plac zabaw na Nowych Parcelach Zacharzewskich? Bo dzieci z tego osiedla to już w ogóle nie mają się gdzie bawić.Osiedle drugiej kategorii?

Wladymir
odpowiada  ktoś
5 lat temu

W 100% się zgadzam. A te tężniw solankowe to właśnie tutaj przy krotoszyńskiej powinni zrobić, najgorsze powietrze w całym Ostrowie. Nikt z tym nic nie robi. Nawet Straż Miejska ma to w d…

Ostrowianin
5 lat temu

Wszystkie osiedla maja prswdziwe place zabaw dla dzieci,a co z osiedlem zactargowiskiem miejskim przy ulicach Piastowskiej i Prostej???Jest miedzy blokami wielki wolny plac,gdzie do niedawna szpecily stalowe resztki hustawek itp.urzadzen z lat 70tych XX wieku.Zostaly rozebrane 2 lata temu z powodow bezpieczenstwa.Spoldzielnia mieszkaniowa pomimo monitow mieszkancow nic nie moze stworzyc w miejscu skasowanego placu zabaw.Jest tylko piaskownica,jedna laweczka i trzepak.A dzieci w okolicznych blokach kilkaset…Rodzice probowali interwieniowac u wladz,ale wala glowa w mur..

1
odpowiada  Ostrowianin
5 lat temu

Zawsze można się przejść dla zdrowia – na Zębców nie daleko …

5
0
Napisz co o tym sądziszx