Tysiące butelek od ostrowian

Udostępnij
Tweet

Była to już piąta edycja akcji „drzewka za butelki”, która zorganizowana została podczas miejskiego festynu majOSTaszki. Każdy z mieszkańców, który w pierwszym dniu festynu dostarczył minimum 10 plastikowych butelek PET otrzymał sadzonki drzewka ozdobnego.

+

Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET.

– Każdego roku akcja jest znakomicie odbierana przez naszych mieszkańców, których z roku na rok jest coraz więcej. Już na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem wydawania drzewek, ustawiła się długa kolejka. Ostrowianie pozbywają się niepotrzebnych butelek, a w zamian dostają zielone drzewka do swoich ogrodów. To cieszy. Uczymy się segregowania odpadów, by nie trafiały do lasów, pieców, a do recyklingu – mówi prezydent Beata Klimek.

W tym roku jednak zbierane były nie tylko butelki. W zamian za niesprawny drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny, czy drobne AGD można było otrzymać sadzonki kwiatów.

– Ta akcja również cieszyła się sporym zainteresowaniem. Pierwszego dnia festynu wydaliśmy około sześćset żywotników oraz pięćset kwiatów. Mnóstwo osób zapewniło, że zaczyna zbierać butelki i sprzęt już na kolejny rok – zapewnia Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Podczas ostrowskich majOSTaszków zebrano 440 kg plastikowych butelek, 245,5 kg odpadów elektrycznych i elektronicznych. W czasie festynu podsumowano również akcję organizowaną dla ostrowskich uczniów przez Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” – młodzi ostrowianie zebrali 126 kg baterii, 24 kg płyt CD/DVD oraz 15,5 kg kartoników.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Muszka
4 lat temu

Caryca thank you za zrobienie śmietnika z Ostrowa

ogrodnik
4 lat temu

a który ogrodnik sponsorowal kwiaty ? bo ja nim nie byłem ?

wyborca dr liska
4 lat temu

A smieci drogie ze głowa boli a w Krotoszynie tansze i co dziwne oni te smieci wożą do Ostrowa Wlkp na ul Staroprzygodzka

Aa
4 lat temu

Przed godz 16 nie bylo juz drzewek za butelki.:(

Eko
4 lat temu

Eko Ostrów… Eko baloniki i plastikowe patyki… Wszystko to funduje nam Miasto za darmo… W ramach ekoakcji, ekoedukacji… Okres rozkładu tych,, atrakcji”100 czy 400 lat? Sztuczne akcje, sztuczne ognie, tylko śmieci prawdziwe…

Ostrowianin
4 lat temu

Durna Caryca! W okresie lęgowym odpala petardy na Piaskach, żeby wszyscy w Ostrowie wiedzieli, że spotkała się znów z Biedroniem! Co za prymityw!

Nikt
odpowiada  Ostrowianin
4 lat temu

Wiekszego prymitywa od ciebie to nie ma z tymi komentarzami

....
odpowiada  Ostrowianin
4 lat temu

OSTROWIANIN masz rację. Kto urządza sobie pokazy fajerwerków w okresie lęgowym ptaków nie wspomnę już o dzikiej zwierzynie. Chyba rozum odebrało.

wyborca pana Nycka
odpowiada  Ostrowianin
4 lat temu

Jakie to dziwne jak się pracuje w urzedzie to wszyscy jak jeden mówią ze fajerwerki ptaków nie pogoniły , chociaż jest nieprawda ale jak dawają kasę to się wszystko poprze przykre ale prawdziwe a gdzie hasło BÓG , HONOR , OJCZYZNA

9
0
Napisz co o tym sądziszx