Kolorowy autobus

Ponad 500 uczniów z Ostrowa Wielkopolskiego i sąsiednich gmin uczestniczyło w kolejnej edycji konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanym przez Miejski Zakład Komunikacji pod patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Zwycięskie prace jako kolorowe grafiki już pojawiły się na ostrowskim autobusie zaprezentowanym na Rynku.

+

Inicjatywa skierowana jest dla dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych z terenu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz sąsiednich gmin objętych porozumieniem komunikacyjnym: Gminy Ostrów Wielkopolski, Nowych Skalmierzyc, Przygodzic, Raszkowa i Sieroszewic. Cel konkursu to upowszechnienie wśród uczniów klas pierwszych szkół podstawowych znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zasad korzystania z infrastruktury komunikacyjnej. W tegorocznej, IV już edycji, wyłoniono 65 laureatów, w tym 29 z miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas oficjalnego podsumowania, które odbyło się w piątek 10 maja w Forum Synagoga, nagrody najmłodszym uczniom wręczyli: Mikołaj Kostka – zastępca prezydenta Miasta, Jerzy Łukasz Walczak – burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Piotr Kuroszczyk – wójt Gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Rokicki – zastępca burmistrza Gminy i Miasta Raszków, Bartosz Kubica – zastępca wójta Gminy Sieroszewice oraz Barbara Duczmal – dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Przygodzicach.

Partnerami konkursu, oprócz Miasta i gmin z terenu powiatu ostrowskiego, były także: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pies wypadł z 2. piętra
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ZoR
4 lat temu

Podoba mi sie ta akcja 🙂

Lukas
4 lat temu

Brawo Wiktoria

pytek2
4 lat temu

Gdyby ten cały pis kopat na krzyże poprzybijał , zafunduję gwożdzie to co ? czy by byli chętni za „co łaska ‘’?

Olo
4 lat temu

Szkoda ze to tylko akcja ktora nic sie nie ma do rzeczywistosci nastepna propoganda do szkoly mojego syna jak przyjezdzali policjanci w podobnej akcji to opowiadali pierdoly a ze powinno sie na rowerze jezdzic w kasku to echo

Muszka
4 lat temu

Szkoda że nie tęczowy O_o

wolak z nakazu
odpowiada  Muszka
4 lat temu

Gdyby był tęczowy to wizyta kulsonów u sprawcy przemalowania o szóstej rano gwarantowana….
bo tęcza jest symbolem miłosierdzia bożego nie może być uznawana.

Polak
odpowiada  Muszka
4 lat temu

Wolaku, a swastyka jest symbolem szczęścia.

katol-fundamentalista
odpowiada  Muszka
4 lat temu

Proszę, udaj się do Gdańska i zażądaj usunięcia obrazu Hansa
Memlinga pt. Sad Ostateczny.. Autor w dużym jego fragmencie umieścił postać Chrystusa na magicznej tęczy. Gdyby ktoś nie wiedział, to podpowiadam, że kopia obrazu wisi w Bazylice Mariackiej – tfu, zgiń przepadnij siło nieczysta – a oryginał w Muzeum Narodowym.
Konieczne jest też wydanie zakazu oglądania dzieła przez dzieci w celu zapobieżenia ich zgorszeniu. Dla zainteresowanych mam radę, usilne modlitwy o powrót rozumu. Sutanowi na Jasnej Górze również uważają
swastykę za symbol szczęścia ,możesz z nimi poheilować podczas spędu na tej Górze….

8
0
Napisz co o tym sądziszx