OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Europejska Majówka w Ostrowie

Władze Ostrowa Wlkp. wraz z mieszkańcami świętowali 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji posadzili wspólnie symboliczny Platan Europejski w Parku Miejskim. Był ten objazd po inwestycjach oraz koncert na Rynku.

+

Pod znakiem europejskich inwestycji był także tegoroczny objazd.

Wspólnie odwiedzono:
– Mediatekę – czyli nowoczesną bibliotekę multimedialną, która kosztowała 3,4 mln zł, a która dzięki środkom unijnym kosztowała miasto 0,5 mln zł z miejskiego budżetu

– Centrum Przesiadkowe – to element rekordowego w historii naszego miasta projektu wartego 42 mln zł, na który pozyskaliśmy 32 mln zł dotacji unijnej – projektu, który ma promować zrównoważony transport miejski

– Przedszkole przy ul. Grabowskiej utworzone w budynku starej Szkoły Podstawowej nr 5 – piękny przykład rewitalizacji starego budynku na który pozyskaliśmy 1,6 mln zł dofinansowania z UE

– Zbiornik Retencyjny przy ul. Torowej – który ma zabezpieczyć tę część miasta przed negatywnymi skutkami intensywnych opadów. Wartość tego przedsięwzięcia to 4,5 mln zł, z czego 3 mln zł to fundusze unijne.

Zwieńczeniem dzisiejszego objazdu była Majówka Europejska na Rynku.

– Szczególnie dziś, 1 maja, w 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej pamiętajmy o tym, że Ostrów Wielkopolski może się tak dynamicznie rozwijać właśnie dzięki wsparciu funduszy unijnych. Na przestrzeni minionych 15 lat do naszego miasta trafiło 181,7 mln zł w ramach projektów inwestycyjnych i społecznych. Największą część tej kwoty, bo ponad 122,5 mln zł, udało nam się pozyskać w latach 2015-2019. Nie mówimy jednak „dość” i dalej o te fundusze unijne zamierzamy walczyć, aby naszym mieszkańcom żyło się w Ostrowie Wielkopolskim coraz lepiej! – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

POLECANE NEWSY
54 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bolo do ds
odpowiada  ds
2 lat temu

Najbardziej innowacyjni są Ci, co w treści używają ciągle zwrotu ,,PiS,Kaczyński….to,to, i to – oklepane zwroty ! Dalej bez komentarza tłuku, bo z nieukiem nie będę wchodził w dyskurs – naucz się koleś pisać poprawnie ,,inowacyjny,, – bo pisze się,, innowacyjny,, a potem komentuj na forum !

po
odpowiada  do..... ?
2 lat temu

Bredzisz,właściwym dla Ciebie byłoby członkowstwa w RWPG,wizyty tow.Breżniewa i gospodarskie odwiedziny towarzszy z województwa.

czytelnik2
odpowiada  Jacek
2 lat temu

Ziemniakiewicz jest dla mnie całkowicie niewiarygodny. ględzi ze pisuary to zło, choć mniejsze od partii oszustów i folksdojczów ale jednak, ale nie przeszkadza mu szczekać za kasę w TVPIS i republice ssakiewicza na opozycję przy jednoczesnym braku krytyki wobec reżimu kaczora. a jeśli nawet odważy się kaczystan skrytykować to robi to jak tchórz używając jakiegoś abstrakcyjnego”my” a nie konkretnie, że chodzi o pazerne pisuary.

ds
2 lat temu

do bolo – a ty co glosisz cienkie kazania jak kazdy – nic nowego nie wymysliłes . Staraj sie byc oryginalny, inowacyjny . to co napisales to te ramole juz wiedza – wymysl cos.

bolo
2 lat temu

Ja pier..le ! Tyle tu na forum uczonych,mędrców,analityków społecznych i politycznych itp. A sytuacja wyborcza jest prosta – jeśli Schetyna PO z czerwonymi pobratymcami (Miller i spółka – kacyki PZPR,którzy idą po kasę i emeryturę europejską w nagrodę…. za ofiary ich rządów totalitarnych…? ) – przegra wybory do Europarlamentu,to poniesie miażdżącą klęskę w wyborach jesiennych do Sejmu !!! Bo frekwencja do tych wyborów jest niska ok 25-30 %, to jest ok.7,5 miliona głosujących ! Nie głosują w pełni do PE, emeryci,mohery.dewoty,częściowo wieś – inaczej starsze pokolenie.Wybory dla nich niezrozumiałe oraz nie znają kandydatów – spadochroniarzy ! A Europarlament dla nich daleko ! Dla nich wybory to sołtys,wójt,burmistrz,prezydent,poseł,senator. ! Jak jesienią do wyborów jesiennych do Sejmu ruszy to pospolite ruszenie,podbudowane 500+,300,+13 emeryturą,itp – Schetyna może pakować manatki !!! Miller i inni na emeryturze,stare tetryki.będą podpisywali listę i 5 lat balangi w fotelu – tak jak wielu poprzednio europosłów,którzy w ogóle nie mieli wystąpień !

do..... ?
2 lat temu

Tusk po aferze podsłuchowej,podwyższeniu wielu emerytalnego,zagarnięciu funduszy emerytalnych,wiedział,że PO przegra – więc ewakuował się do Brukseli ! Fucha,odpowiedzialności żadnej. Nachapał się kasy na bieżąco i będzie jeszcze emerytura europejska ! Chce wrócić i z nudów zająć się polityką,sam powiedział,że TV nie będzie oglądał ! Już bawi się w prof.występując na uczelni,dowcipkuje,udaje męża stanu – mam nadzieję,że Polacy nie dają się nabrać na rozbawioną marionetkę Merkel i pogonią tocałe towarzystwo !

kic
odpowiada  podatnik
2 lat temu

Opieka nad osobami z Niepełnosprawnością intelektualną wpisana jest w misję Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wystarczy że złożysz wniosek. Masz duże szansę na powrót do społeczeństwa unijnego;-)

34
2 lat temu

racja jest taka jak jest . mil euro wpłacamy i ciut wiecej dostajemy ale cos robimy budujemy . Inaczej i tak by te fundusze narodowe złodzieje politycy samorzadowcy by rozkradli a RP miala by równo i g….
Tak mamy to co mmay . Fakt inny RP nie produkuje tylko konsumuje . To my jedziemy jako tanie parobki do niemiec na saksy i dostajemy 7-10 euro/h . Zas holender, angol u niemca zarabia 20-25 euro.
To w ostrowie zlikwidowano 100% duzych zakładow pracy i mamy miasto emerytów . To w ostrowie nie mamy uczelni tylko prowincjonalne filie, to z powiatu mlodzi uciekaja do duzych miast .
To do ostrowa politycy i euro deputowani typu Grzyb , Kopacz spadaja tylko co 4 lata aby
nabic glosów i sperdalaja do Brukseli aby robic kase . To w ostrowie najwieksze przedsiebiorstwa to ZUS, U.Skarbowy, Urzedy miast i gmin . To niemiec produkuje i zbywa w RP swe towary i dlatego jestesmy jego wasalami. itp

czytelnik2
odpowiada  ANDY
2 lat temu

Dzisiejsze hasło Tuska o obchodzeniu Konstytucji bezcenne! Nie wiem czego tym pisiorom potrzeba do szczęścia. Bardzo merytoryczne, naszpikowane cytatami wielkich tego świata i szczyptą dowcipu. Widocznie im wystarcza mlaskanie o świni plus. No cóż, każdemu wg potrzeb.

podatnikA
2 lat temu

Kit emerytom sprzedany będzie poparcie

54
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x