Posprzątajmy Ostrów #trashchallenge

Udostępnij
Tweet

#trashchallenge to popularna na całym świecie akcja sprzątania miejsc publicznych. Z najbliższej okolicy, do jej udziału włączyli się m.in. kaliscy dziennikarze, a nawet prezydenci Kalisza. W Ostrowie Wlkp. jest również wiele miejsc, które zostały zaśmiecone choćby przez setki petów, butelki po alkoholu czy papierki po cukierkach. Zachęcamy do wskazywania miejsc, w których jest brudno.

+

Akcja „trashchallenge jest bardzo pozytywnie odbierana w wielu krajach na całym świecie. Stała się wyrazem zrozumienia problemu globalnego zaśmiecania i potrzeby podjęcia działań proekologicznych. Do akcji można przystąpić w pojedynkę, w gronie przyjaciół lub współpracowników. Nagrodą za wykonaną pracę oprócz satysfakcji, może być też uznanie internautów, którzy dostrzegą różnice „przed i po”.

Na początek proponujemy wpisywanie w komentarzach miejsc, które zostały zapomniane i zaśmiecone. Wkrótce relacja z akcji sprzątania.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrów pod wodą (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
123
5 lat temu

Nie rozumiem jednego – dlaczego bezmózgi i debile wyrzucają po lasach, rowach i nieużytkach śmieci z remontów lub stare tapczany jak takie rzeczy można oddać za darmo w MZO …

123
5 lat temu

Borek Zębcowski – z każdej strony pełno śmieci – tragedia …

Pazerny
5 lat temu

Po co to sprzątać choćby na rynku jak wczoraj 700 nauczycieli zrobiło tam sobie spotkanie w sprawie 1000 złotych i ani złotówki mniej.

emerytka
5 lat temu

Kiedys w szkole uczylo sie kultury bycia.Dzisiaj nikogo to nie obchodzi,gdy ktos zostawia śmieci,gdzie popadnie,w lesie,parku,na plaży…Nie wspomnę o bezdomnych,których obecność w jakimkolwiek miejscu jest „naznaczona”śmieciami wszelkiego asortymentu!!!Niestety,kultura naszego narodu nisko stoi…

Senior
odpowiada  emerytka
5 lat temu

Bo kiedyś nauczyciele byli z prawdziwego zdarzenia nie to co dzisiejsza swołocz którą skutecznie kieruje POstkomuna.

X
odpowiada  emerytka
5 lat temu

Kulturę powinno się z domu wynosić

ZK
5 lat temu

Nie wiem kto zleca zbieranie t/z. wielkich gabarytów, ale po ostatniej akcji na ulicy Reja stare meble stoją przy drodze do dzisiaj.

chomik
5 lat temu

troll z tbs co siedzi ciagle w kuwecie tzn w piaskownicy to rzuca kiepy gdzie popadnie

22
0
Napisz co o tym sądziszx