Dzielnicowy złapał dwóch sklepowych złodziejaszków

Udostępnij
Tweet

Policjantem się jest zawsze, nie tylko będąc na służbie. Udowodnił to wczoraj dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, który będąc w czasie wolnym zatrzymał sprawców kradzieży, której dokonali w jednym z ostrowskich marketów.

+

Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim sierż. sztab. Piotr Owsiak dał przykład policyjnej czujności oraz umiejętności szybkiego i sprawnego podejmowania decyzji.

Będąc w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym z ostrowskich marketów. Jego czujność przykuło nietypowe zachowanie się dwóch mężczyzn podczas zakupów. Mając podejrzenie, że osoby te mogą mieć nieuczciwe zamiary, zostawił wózek z zakupami i wyszedł z marketu, stając przed wejściem do niego. Chwilę później zauważył obu mężczyzn, którzy wybiegali ze sklepu z plecakiem.

Policjant nie zastanawiając się dłużej ujął obie osoby i wspólnie z pracownikiem ochrony, który również podbiegł, doprowadził ich do pomieszczenia służbowego, gdzie okazało się, że w plecaku znajdowały się artykuły spożywczo-monopolowe, za które mężczyźni nie zapłacili. Natychmiast zawiadomił o zdarzeniu dyżurnego Policji, który na miejsce skierował patrol.

Skradzione artykuły wartości ponad 300 złotych wróciły bezpiecznie na półki, sprawcy kradzieży zostali ukarani mandatem karnym.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  W hali arena przeprowadzono chrzest
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ta...
5 lat temu

Złapał złodzieji butelki wódki i paru puszek piwa… Tym się zajmuję Policja a ochroniarz z marketu tymczasem patrzyl nic nie robiąc. Niech zwolni się z policji i zatrudni się w markecie społeczeństwo na tym skorzysta ?

Gosciara
5 lat temu

Wzięcie udziału w Runwayu się przydaje w policji 🙂

biegły
5 lat temu

z pewnością byli już dobrze znani Policji jednak warto było spisać ich kolejny raz .Bo tak szczerze mówiąc nie poniosą żadnych innych konsekwencji .Jeśli konsekwencją można nazwać spisanie danych przez policję .Parodia nic więcej !!!

...
5 lat temu

robienie bohatera z policjantów jest szczerze mówiąc dla mnie nowością, i zachodzę w głowę jaki to ma cel, bo jeśli ocieplenie wizerunku policji – jest już zdecydowanie za późno. Po mojemu to takie newsy można by mnożyć: na przykład na tapecie postawić rodzinęm której udało się związać koniec z końcem, kierowcę autobusu, któremu udało się do sekundy przyjechać z rozkładem, albo kuriera, który mimo korków zdążył na czas rozwieść paczki. Myślę, że każdy otrzymuje wynagrodzenie i nie ma potrzeby pompatycznie obwieszczać wszem i wobec, że policjant zatrzymał złodziei. Myślę, że to oficjalnie koniec tematu.

,,,
odpowiada  ...
5 lat temu

Raczej chodzi o to, że nie był na służbie.

kisy
odpowiada  ...
5 lat temu

po służbie policjant nadal jest i tak nadal na służbie 😉 nie zwalnia go to od tego że ma na sobie strój cywilny, to służba a nie praca, więc jak najbardziej rację ma przedmówca

senior1
5 lat temu

Brawo! Ja bym twarzy nie pokazywał.

Ania
5 lat temu

Brawo dla policjanta,a na głupie komentarze nie reagujmy to ich bardziej zaboli.

20
0
Napisz co o tym sądziszx